Po druhém kole MOL ligy jsou ženy stále bez bodu

Házenkářky Zlína prohrály i ve 2. kole MOL ligy doma s Olomoucí. 

HANDBALL PSG ZLÍN - DHK ZORA OLOMOUC 22:26 (11:13)

Zlín šel do utkání s cílem překvapit soupeře. Týmu stále zatím chybí zraněné křídlo L. Sekulová. Soupisku utkání doplnila dorostenka M. Daňková, která společně s K. Sedláčkovou a V. Štipčákovou odehrála dopoledne utkání dorostenek. 

Olomouc prokazuje v posledních sezonách výkonnostní vzestup. Kádr letos navíc posílila staronová hráčka, obávaná levoruká střelkyně T. Kubáčková, která vloni nastupovala v dresu Veselí nad Moravou.

Hosté vedli od začátku až do konce utkání. Zlín ubíjely technické chyby a slabší střelba z dálky. Na druhé straně se spojky soupeře z dálky prosazovaly, i když se podařilo zlínské brankařce I. Blažkové některé šance pokrýt. 

Deset minut před koncem první půle začal domácí tým dotahovat, zrychlil přechod do útoku a těžil z něj branky. Tento úsek byl bez jediné technické chyby a hned to bylo znát. Olomouci trošku odcházely síly. 

Ve druhé půli se Olomouc opět vrátila do zápasu a výhru si i přes nápor Zlína dokázala pohlídat. V brance Zlína střídala I. Blažkovou A. Vařechová. 

"Bohužel jsme nedokázali desetiminutového výpadku soupeře využít naplno. V stěžejních fázích, kdy jsme to měli urvat a srovnat, nás zradily zbytečné chyby. Ani ve druhé půlce, kdy jsme ještě mohli s vývojem něco udělat jsme se nevyhnuli téměř dětským chybám. 
Oproti minulému utkání s Mostem jsme však rapidně zvedli a zlepšili obranu. Od toho se chceme odrazit i v dalších utkáních. Nevěšíme hlavy, jdeme dál, v sobotu nás čeká venku Slavia Praha," řekla odhodlaně trenérka Zlína H. Kolářová.


Sestava a branky Zlína: I. Blažková, A. Vařechová, Ž. Stojarová - K. Ševčíková 5/4, L. Holíncová 4/2, E. Minárčiková 2/1, M. Kolářová 2, J. Mizerová 2, B. Zemanovičová 2, N. Herbočková 1, M. Kříčková 1, K. Sedláčková 1, V. Štipčáková 1, L. Polomíková 1, M. Sekulová, M. Daňková 

Sestava a branky Olomouce: Z. Haládiková, M. Polášková – N. Jansová 1, A. Protivánková, V. Kapsová, Možíšová, J.Trumpešová 1, M. Kašpárková 4,  K. Sovová, T. Gajdošíková 4, M. Přikrylová 3, I. Závišková 7/3, T. Fryčáková 4, Žůrková.

Kompletní fotogalerie z utkání ZDE (foto J.Pavlík)