Nabitý Most byl nad síly žen

Zlínské házenkářky dostaly hned v úvodním utkání MOL ligy školu házené. Most byl nad jejich síly.

HANDBALL PSG ZLÍN - DHK BANÍK MOST 25:40 (11:21)

Od začátku utkání měl soupeř otěže ve svých rukou a rychlými brankami v řadě ukázal, kdo je na hřišti pánem. Ve zlínské brankce nastupovala A. Vařechová, obrana jí moc nepomáhala a na míč si prakticky nesáhla. Střídající novicka týmu I. Blažková na tom byla o kousek lépe, ale valily se na ni další rychlé útoky jeden za druhým. V 1. poločase si Most vytvořil dostatečný náskok, který tak zkušený soupeř již nepouští. Do branky Zlína naskočila i třetí golmanka Ž. Stojarová, která měla celkem slibnou osobní statistiku.

Do hry zlínského týmu se zapracovávaly nové hráčky, spojky  L. Holíncová a V. Štipčáková, v pivotu se objevila B. Zemanovičová. "Tým se postupně sehrává, snad se to brzy ustálí," věří trenérka Zlína H. Kolářová.

Na druhé straně trenér Mostu poslal do hry širokou lavičku. Bylo vidět, že každá hráčka hostů si hraje o stabilní místo a konkurence je velká. "Nesporná kvalita soupeře je známa. My máme zásadní problém s obranou, musíme zkusit zvolit jiné obranné dvojice a více to zavřít. Dnes nám vázl i útok a spousta technických chyb v něm nás stála většinou okamžitý trest v podobě branek," dodala H. Kolářová.

Sestava a branky Zlína: A. Vařechová, I. Blažková, Ž. Stojarová - E. Minárčiková 4/2, K. Ševčíková 4, L. Holíncová 4, M. Kříčková 3, K. Sedláčková 3, J. Mizerová 2, N. Herbočková 2, M. Kolářová 1, V. Štipčáková 1, L. Polomíková 1, M. Sekulová, B. Zemanovičová

Sestava a branky Mostu: D. Müllnerová, E. Bezpalcová - D. Zachová 6/3, L. Mikulčík 5, M. Borovská 4, J. Šustková 4, A. Stříšková 4, P. Maňáková 3, V. Smetková 3, V. Šípová 2, Ch. Cholevová 2, L. Jungová 2, K. Kostelná 2, T. Eksteinová 1/1,  V. Andrýsková 1, M. Poláková 1