Utkání s Mostem je pro ženy výzvou

Neplánovaná pauza se zdála pro většinu sportovců i fanoušků nekonečně dlouhá. Soutěže postupně startují a dočkala se i házenkářská komunita. Po dohraném Českém poháru se naplno rozjel nový ročník MOL ligy, mezinárodní ženské soutěže.

Handball PSG Zlín – DHK Baník Most

 
Zlínský tým nečeká nic lehkého. V úvodním kole si vyměnil pořadatelství a začíná s top týmem na domácí palubovce.  Právě vítěz poháru, DHK Baník Most se postaví proti týmu Handball PSG Zlín v sobotu 29. srpna 2020 od 16 hodin ve zlínské sportovní hale DATART.

„Rozlosování je takové jaké je, soupeře si nevybíráme. Pozitivum pro nás je, že začínáme doma. Chceme uhrát co nejlepší výsledek. Máme posílen brankařský post a chceme se o něj opírat. I na dalších postech se zvedla konkurence. S přípravou jsme spokojeni, holky ji celou poctivě odmakaly. Jen nás moc mrzí, že v samotném závěru se zranila hráčka základu,“ uvedla trenérka Zlína Hana Kolářová.

„Každý kvalitní soupeř je pro nás motivací zvednout si o něco výše osobní laťku. Je to pro nás všechny velká výzva,“ řekla odhodlaně zlínská trenérka.

Soupeř prošel taky zajímavým doplněním kádru.  Vedle zkušených hráček i golmanek  mohou mladé talentované házenkářky daleko rychleji výkonnostně růst.  

Další utkání 1. kola MOL ligy:
předehrávka MŠK Dunajská Streda – HK Slovan Duslo Šaľa 24:24 (12:11)
HK Hodonín - HC Písek
ŠŠK Prešov - Iuventa Michalovce
DHC Sokol Poruba - DHK Zora Olomouc
DHC Slavia Praha  - volno
 

Zlínská soupiska pro sezonu 2020/2021:

brankařky -  Žaneta Stojarová, Iveta Blažková, Andrea Vařechová, Barbora Kryšková, (v jednání Jana Vašulková
 spojky – Eva Minárčiková, Michaela Kolářová, Michaela Sekulová, Jolana Mizerová, Karolína Ševčíková, Laura Holíncová, Veronika Štipčáková, Michaela Daňková, Kateřina Křižanová
pivoti – Monika Kříčková, Barbora Zemanovičová, Jana Klinkovská
křídla – Lenka Sekulová, Natálie Herbočková, Lucie Polomíková, Kristýna Sedláčková, Eva Chludová