Tým žen je v plné přípravě na novou sezonu a vyztužil kádr

Neobvyklá atmosféra v souvislosti s Covidem-19 provázela závěr sportovních soutěží všech odvětví.  Příchod nové sezony 2020/2021 je zatím v očekávání. Mezinárodní ženská soutěž v házené není bez výjimky.


Přísnější bezpečnostní opatření se stále mění a omezila již několik klubů v přípravě.

Navíc po rozlosování MOL ligy se ze soutěže odhlásil ženský tým a klub s bohatou tradicí, SHK Veselí nad Moravou.

Ženy Handball PSG Zlín jsou momentálně v plné přípravě a dnes je čeká další přátelské utkání doma s posílenou Dunajskou Stredou. Utkání je na programu od 17 hodin ve sportovní hale DATART.

Odehraná přípravná utkání:

DHK Zora Olomouc - Handball club PSG Zlín 25:19 (13:10)
Handball PSG Zlín – Duslo Šaľa  24:29 (14:13)
WAT Atzgersdorf (Rakousko) – Handball PSG Zlín 25:23

V utkáních se objevily již nové posily, brankařka Iveta Blažková z HK Hodonín (odchovankyně zlínské házené), Laura Holíncová z Bytče (vloni Bánovce nad Bebravou), Barbora Zemanovičová z Trenčína (DHK Poruba) a Veronika Štipčáková z Velké nad Veličkou (vloni Veselí nad Moravou).

V prvním přípraváku v Olomouci si po téměř čtyřměsíčním herním půstu mohly oba týmy znovu osahat míč a otestovat aktuální fyzičku.
„Pro nás bylo důležité pracovat s novými variantami v obraně, vyzkoušeli jsme dvojice, kterým by to vedle sebe mohlo fungovat. V určitých fázích nám obrana šlapala, jak bychom si představovali. V útoku se spojky pokoušely o střelbu z dálky, která nám stále více chybí. Pracovali jsme na přechodu do útoku, celkem se dařila druhá vlna. Bylo vidět, že soupeř z Olomouce má na spojkách širší kádr,“ hodnotila přátelák trenérka Zlína Hana Kolářová.

Druhé utkání doma se Šalou vypadalo první poločas velmi nadějně. Přitom zlínský tým přicestoval odpoledne přímo z kondičního soustředění v Morkovicích. „Tady jsme byli velmi spokojeni s přístupem hráček k utkání po velké zátěži. Splnilo to naše očekávání,“ přidal se k hodnocení asistent Marek Kolář.

Další utkání s rakouským týmem se odehrálo v Hodoníně.

Do přípravy na novou sezonu se postupně zapojily:
brankařky - Žaneta Stojarová, Iveta Blažková, Andrea Vařechová, na trénincích se objevila i Jana Vašulková (momentálně na MD), hráčky – Eva Minárčiková, Michaela Kolářová, Karolína Ševčíková, Jolana Mizerová, Michaela Sekulová, Laura Holíncová, Veronika Štipčáková, Vendula Hubová, Michaela Daňková, Kateřina Křižanová, Monika Kříčková, Barbora Zemanovičová, Lucie Polomíková, Jana Klinkovská, Natálie Herbočková, Lenka Sekulová, Kristýna Sedláčková, Eva Chludová.

Z loňského kádru skončila pivotka Kateřina Gajdošíková, spojka Vendula Hubová odchází studovat vysokou školu do Prahy a novým klubem jí bude Slavia Praha.

Realizační tým žen zůstává stejný z loňské sezony - trenérka Hana Kolářová, asistent Marek Kolář, kondiční trenér a fyzioterapeut Lukáš Kovařík, trenérka brankařek Michaela Dederlová ,zdravotnice Petra Pavlíková, vedoucí Zuzana Juríková.