Statistiky uplynulé sezóny

Ohlédnutí za letošní sezónou z pohledu statistik.

Statistika nuda je má však cenné údaje! 

Jak již všichni jistě víte, letošní házenkářská sezóna je již u konce a proto je na čase se za ní ohlédnout. Pojďme se tedy podívat, komu z týmu se nejvíce dařilo.

Čím víc gólů dáme, tím víc bodů máme… Jak jste již poznali první statistika se týká vstřelených gólů. Jako první se umístil navrátilec z německé ligy Radek Doležel se 75 góly, na záda mu dýchá se 73 góly náš sedmičkový král Ondřej Vavrys, na třetím místě se umístil Johny Šáš, ten má na svém kontě za letošní ročník 37 gólů.

Radek Doležel – 75
Ondřej Vavrys - 73
Jan Šáš - 37

V týmu není důležité mít jenom střelce, ale také někoho, kdo připraví pozici pro druhé. Natažení dvou hráčů a přihrávka spoluhráči do volné pozice… No není to lepší pocit než vstřelený gól?  I zde má prvenství Radek Doležel se 35 asistencemi, na druhém místě je nejtrestanější hráč extraligy (1 zápas / distanc na 6 týdnů) Lukáš Weintritt, ten má asistencí 25. Na třetím místě umístil Ondra Vavrys a jeho 22 asistencí.

Radek Doležel – 35
Lukáš Weintritt – 25
Ondřej Vavrys – 22

Další statistika, do které jsme nahlédli, je úspěšnost střelby. V této statistice se konečně dostane i na jiné jména. První místo obsadil pivot Jan Zaoral, kterému ke vstřelení 24 gólů stačilo pouhých 31 střel, výslednou procentuální úspěšnost má Honza tedy 77%. Na druhém místě je levé křídlo Oliver Balun, který na 15 gólů potřeboval střel 22 – úspěšnost 68%. Bronzovou medaili získalo další levé křídlo Filip Novák – úspěšnost 65%, 20 gólů/31 střel.

Jan Zaoral – 77%
Oliver Balun – 68%
Filip Novák – 65%

Podívejme se také na tři nejzlejší muže týmu, zde vede tzv. o „parník“ Michal Gábriž se sumou 28 minutových trestů. Druhé místo patří Honzovi Zaoralovi, ten má však počet 2min trestů už jen 14. Na třetím děleném místě skončili Jan Šáš s Radkem Doleželem 10x 2 minutový trest.

Michal Gábriž – 28x
Jan Zaoral – 14x
Jan Šáš / Radek Doležel 10x

Na konec nemůžeme opomenout naše gólmany. V těchto statistikách však vévodí hostující brankář Štěpán Krůpa s procentuální úspěšností 40%, na druhém místě Jan Gajdošík - 32%, jako třetí Radim Vaškovič 27%

Štěpán Krůpa – 40%
Jan Gajdošík – 32%
Radim Vaškovič – 27%

Doufejme, že příští rok to bude borcům střílet,???? nahrávat, „čapat“ no prostě lepit jako v letošní sezóně, kdy v předčasně ukončené soutěži skončili na 4. místě pouhé dva body od bronzové příčky.

Budeme se na naše fanoušky těšit i nadále a doufáme, že zůstanete s námi i další sezónu!

Děkujeme za podporu!