Hodnocení předčasně ukončené sezóny očima trenéra Jiřího Mičoly

Hodnocení předčasně ukončené sezóny Vám přínáší trenér mužů Jiří Mičola, dozvíte se kdo se za uplynulý ročník nejvíc posunul, jaké jsou jeho dosavadní největší hráčské i trenérské úspěchy, nebo jak tráví čas v karanténě.

Jak jste spokojen s letošním výsledkem našeho mužstva?

Těžko se mi to hodnotí. Soutěž se nedohrála, ale ten svůj cíl držet se kolem třetího místa, jsme celkem splnili.Myslím si, že můžeme být ještě výš. V zápasech jsme byli kolikrát zbytečně nervozní a křečovití. Chyběla mi tam lehkost a uvolněnost z tréninku a taky trpělivost dohrát v tlaku připravené kombinace.

Jak v současné situaci zvládáte dny bez pravidelných tréninků a zápasů?

Týden,čtrnáct dnů to šlo, ale teď už hledám náhradní program.Přece jen v těchto měsících byla házená vždy na prvním místě, takže je to dost velká změna a není ani na co se dívat na TV. Běloruský sportovní kanál nechytám :)

Jak jste spokojený s životem ve Zlíně oproti životu v Zubří?

Myslím, že jsem si už zvykl. Ve Zlíně je daleko víc kulturních a sportovních akcí, ale mne to láká víc do lesa, který mám kousek od bytu. Letos to ale vypadá víc do města, protože dokud nerostou houby, malého syna to v lese moc nebaví.Taky časem poznávám, že i když je Zlín mnohem vetší, tak se tu zná skoro každý s každým. Takže takové veliké Zubří :-)

S kterým hráčem jste byl letos nejvíc spokojen a s kterým naopak nejméně?

To je otázka na kterou nerad odpovídám. Házená je kolektivní sport a i když se hráči osobně nedaří může být pro tým přínosem. Největší pokrok z mého pohledu udělal asi Jan Gajdošík a vyloženě mě nezklamal nikdo. Já už mám všechny přečtené :-)

Co považujete za svůj největší úspěch v kariéře z pohledu trenéra a z pohledu hráče?

Trenérské úspěchy jsou asi vítěství na Prag-handball , mistr ČR s dorostenci Zubří, asistent trenéra u mistra ČR muži Zubří a to že jsem se mohl podílet na přípravě a rozvoji šesti hráčů v Zubří, kteří jsou dnes v reprezentaci mužů ČR.
Jako hráč mám dva tituly ČR, zahrál jsem si skupinu ligu mistrů proti Lemgu, Vesprému a makedonskému Resonu a několik zápasů v evropských pohárech.

Projevili o Vaše služby zájem konkurenční kluby?

Nějaké nabídky byly, ale já v posledních letech nechtěl nic měnit, ale nikdy neříkej nikdy :-)

Jak vycházíte se zbytkem realizačního týmu?

Myslím že vycházím dobře, ale bez předsedy (Petra Nováka) by to nebylo tak pohodové :-)

Jaké jsou cíle do příští sezony?

To se teprve uvidí, jak se sejdeme a jak budeme pokračovat.Já se snažím mít cíle co nejvyšší. Pak je ale velmi důležité jaké cíle mají hráči. Protože v házené...sám jsi nikdo.