Muži přišli o třetí místo v tabulce

 

O VÝSLEDKU V HUSTOPEČÍCH ROZHODLY TECHNICKÉ CHYBY

 
 

14. kolo 1. ligy v házené mužů – 5. HUSTOPEČE jako domácí a 3. ZLÍN jako hosté. – to byla dvojice, která nás minulý týden zajímala nejvíc. Navíc tříbodový rozdíl v tabulce mezi oběma celky před vlastním utkáním byl sice zárukou, že ani v případě porážky nás sice domácí bodově nedoženou, ale náš neúspěch v Hustopečích by ještě víc vyrovnal už tak dost vyrovnanou tabulku v její první polovině.
No a stalo se – prohráli jsme, na třetí místo postoupila Litovel, naše družstvo kleslo o příčku níž a páté Hustopeče na nás ztrácí už jen jediný bod.
 
Bylo to třetí utkání v řadě, které absolvovalo naše družstvo v jarních odvetách na hřišti soupeře a druhé jarní utkání v řadě, ve kterém naši muži přišli o body.
Musíme ale sportovně přiznat, že po celé utkání byli domácí lepší, vedli od první do poslední minuty, naše družstvo jen upravovalo menší nebo větší brankový rozdíl ve skóre.
Už nástup do utkání se nám moc nepovedl. První dva střelecké pokusy soupeře sice branku neznamenaly, ale další tři už ano a na ukazateli svítilo ve čtvrté minutě 3:0 pro domácí. Naše první branka padla až v páté minutě. Několik minut se rozdíl ve skóre pohyboval mezi jednou až dvěma brankami ve prospěch domácích, ale zhruba od desáté minuty se začali domácí prosazovat stále více (8:5, 12:6, 14:8).
Rozdíl mezi oběma soupeři byl v agresivitě a aktivitě obrany.
Naši střelci díky aktivní obraně soupeře neměli moc prostoru na přípravu a navíc jim to v neděli vůbec „neletělo“. Jako spojené nádoby právě aktivní obrana Hustopečí fungovala i u nepřesných přihrávek, kdy naši hráči pod tlakem a hrozbou kontaktu darovali svému soupeři jen v prvním poločase šest míčů.
Naprosto obráceně to fungovalo na naší šestce -  „mazlivá“ a „přítulná“ obrana si nevěděla rady se střelcem P. Mrnuštíkem, nejlepším střelcem prvoligové soutěže a kanonýrem extraligových Maloměřic, kterému jsme při jeho střelbě „moc neškodili“. No a nízká aktivita naší obrany se podepsala také na špatných přihrávkách soupeře – soupeř nám takto daroval pouze jediný míč (naše družstvo soupeři 6x).
V poslední desetiminutovce prvního poločasu soupeř poněkud polevil, střelecky byl úspěšný pouze jednou, Štěpán Krupa zlikvidoval další dvě sedmičky (celkem v prvním poločase 3), naše družstvo bylo úspěšné v tomto časovém úseku 4x a zakončilo první poločas ještě hratelným, tříbrankovým rozdílem 14:11 pro domácí.
 
Podobný průběh měl i druhý poločas s tím rozdílem, že se sice přestalo střelecky dařit domácímu Mrnuštíkovi, kterého však dokonale v této činnosti zastoupil druhý extraligový hráč v dresu domácích, z Hranic hostující M. Andrš. Tito dva hráči nastříleli našemu družstvu víc než polovinu branek.
Opět byla domácí obrana aktivnější a rychlejší na nohách, opět z toho pramenily zbytečně odevzdané míče soupeři a jejich následné laciné branky (jen z trháků nastříleli Hustopeče do naší sítě 8 branek proti naší jedné), opět z toho byla nepřesná střelba našich spojek s kontaktem soupeřovi obrany. Málo se ke střelbě dostávala naše křídla, naši pivoti měli doposud v dosavadních utkáních velmi vysokou procentuální úspěšnost střelby, ale v Hustopečích tomu bylo jinak.
Vývoj skóre ve druhém poločase byl zcela v rukou domácích, ti už nepřipustili žádné velké snížování, které by mohlo utkání ještě zdramatizovat – hned prvním útokem šli na rozdíl čtyř branek (15:11), o pár minut později potom na 18:12, deset minut před koncem dokonce domácí vedli 24:15 a hrozil dvouciferný rozdíl. Naše tři branky v řadě pět minut před koncem sice dvouciferný brankový strašák zažehnaly, ale na víc to už nestačilo.
 

                         Házená Legata HUSTOPEČE – HC ZLÍN

                                           29:22 (14:11)

 
 

SESTAVA a STŘELCI:
Krůpa, Gajdošík – Kuzma, Mokrejš, Verlík, Novák 1, Vavrys 6/3, Šáš 5, Korger 3, Doležel 2, Březovský, Brhel 1, Zaoral 1, Gabriž 3, Mařík
 
SEDMIČKY:
Hustopeče 5/2
Zlín            4/3
 
VYLOUČENÍ:
Hustopeče 4
Zlín            3
 
 
15. kolo 1. ligy mužů je naplánováno na tento víkend a naši muži měli hrát poprvé v jarních odvetách na domácí půdě a navíc v regionálním derby s BYSTŘICÍ pod Hostýnem.

Toto utkání se hrát nebude, protože Český svaz házené svým nařízením všechny soutěže zatím do 25. března přerušil.
Výjimku má extraliga mužů a závěrečná kola Českého poháru mužů a žen, Tato utkání se budou hrát ve zvláštním režimu.