Ženy jasně přestřílely Hodonín

Zlínské házenkářky nezaváhaly v předehrávce 24. kola MOL ligy a vysoko porazily Hodonín.

Handball PSG Zlín - HK Hodonín 37:25 (16:14)

Utkání mělo mírný časový posun vzhledem k pozdějšímu příjezdu delegáta a rozhodčích.

Zlínské házenkářky šly do utkání s cílem zvítězit a získat od soupeře ještě větší bodový odstup v tabulce. Do hry již byla oproti minulému kolu připravena E. Minárčiková a dorostenka K. Sedláčková. Navíc při absenci brankařky A Vařechové doplnily Ž. Stojarovou K. Opátová s další debutující dorostenkou K. Jechovou. Na lavičce chyběl asistent M. Kolář, bojující s virózou.

Hosté se museli taky vyrovnat s absencí hlavního kouče T. Bárty, který den před utkáním u týmu skončil a nahradil jej aktuálně R. Gärtner. Asistovala mu exzlínská hráčka Š. Pospíšilová, momentálně zraněná.

Zlínskou branku hájila zkušená Ž. Stojarová, která se zdatně prala se střelami hodonínských hráček. Do 15. minuty a stavu 7:7 drželi hosté vyrovnanou partii. Následně se podařilo Zlínu lehce odskočit. Atmosféra utkání byla v páteční podvečer spíše ospalejší, jak na hřišti ,tak v hledišti.
Střelecky domácí tým táhly spojky E. Minárčiková s K. Ševčíkovou. Ta se zodpovědně starala i o stoprocentní proměňování sedmiček.  Tři branky v řadě z rychlých brejků navíc vsítila N. Herbočková. Další branky přidaly  spojky M. Kolářová s J. Mizerovou. Premiéru v nejvyšší ženské soutěži okusila mladinká K. Jechová, když se do branky postavila proti zkušené N. Kalinové. Nejlepší střelkyně hostů však byla z hranice sedmimetrového hodu neomylná.

V hodonínské brance čelila domácimu tlaku další bývalá zlínská odchovankyně I. Blažková. Za hosty byla nejaktivnější spojka N. Kalinová se sedmi brankami. Z toho čtyři padly ze sedmimetrového hodu.

Úvodních šest minut po přestávce rozhodlo o osudu utkání, kdy se domácí tým dostal do vedení 22:16 a hosté již neměli v dalším průběhu síly na zvrat. Ve zlínském týmu se postupně rozstřílely i sestry Sekulovy, přidala se K. Gajdošíková.  V poslední pětiminutovce ukázala svůj potencionál odvážnými proskoky soupeřovou obranou mladinká K. Křižanová. Domácí tým zaslouženě vyhrál.

"První poločas nebyl úplně podle našich představ, bylo potřeba hru více zrychlit, což se nám po přestávce  podařilo. Čeká nás reprezentační přestávka, máme prostor na regeneraci a doladění herní formy, " řekla po utkání spokojená trenérka H. Kolářová.

Sestava a branky Zlína: Ž. Stojarová, K. Opátová, K. Jechová - K. Ševčíková 11/6, E. Minárčiková 6, J. Mizerová 4, N. Herbočková 4, M. Sekulová 4, L. Sekulová 3, M. Kolářová 2, K. Gajdošíková 2, K. Křižanová 1, L. Polomíková, K. Sedláčková, V. Hubová

Branky Hodonína: N. Kalinová 8/5, D. Poláchová 6, Ch. Cholevová 5, B. Vavroušková 3, S. Višňovská 3

Sedmičky: 6/6 - 5/5, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: J. Kosmák, P. Halada, diváků: 132

Kompletní fotogalerie z utkání ZDE (foto JP)