Muži bojovali o druhé místo tabulky

VE VELKÉ BYSTŘICI ROZHODLA STŘELBA A TECHNICKÉ CHYBY

Těžké utkání čekalo naše muže v sobotu ve VELKÉ BYSTŘICI, kde se o průběžné 2. místo prvoligové tabulky utkali dva tabulkoví sousedé – aktuálně druzí domácí házenkáři s naším družstvem, které na svého soupeře ztrácelo ze třetího místa jeden bod.

Velká Bystřice disponuje velmi silným a zkušeným kádrem, kterému „vévodí“ především známý technik s nepředvídatelnou přihrávkou a stále ještě extraligový hráč M. Tůma, hostující v Hranicích.
Hlavně spolupráce M. Tůmy s pivotem, dělala naší obraně v prvním poločase asi největší problémy. Obrana nebyla tentokrát naší příliš silnou stránkou, dovolila soupeři mnoho střel ze šestky z pivota i z proskoků spojek, na které byla málo agresivní a málo kontaktní.
Naopak soupeř si našich spojek „hleděl“ poměrně více a výsledkem bylo mnoho neúčinných a nepřesných pokusů po kontaktech s domácí obranou.
Prohrávali jsme celý první poločas od jedné do pěti branek (nejvíc 8:3, 9:4, 10:5). Zlepšením v posledních pěti minutách první půle jsme brankový rozdíl poněkud upravili na nadějných 13:11 pro domácí po třiceti minutách hry. Celkově se nám první poločas zrovna moc nepovedl.

Nástup do druhého poločasu už byl z naší strany o něčem jiném.
Třemi brankami v řadě z naší strany a třemi neproměněnými jasnými šancemi soupeře, které vychytal Štěpán Krůpa (pivot, sedmička, náskok), jsme nejen vyrovnali, ale poprvé v utkání jsme šli do vedení na 14:13. Následovalo sice soupeřovo vyrovnání a potom i vedení 15:14, ale opět kontr našeho družstva a naše vedení 16:15. A takto se oba celky přetahovaly téměř celou první polovinu druhého poločasu – domácí vyrovnávali, naši šli do vedení (17:16, 18:17). Běžela čtrnáctá minuta druhé půle, domácí opět vyrovnali (18:18) a nikdo na naší střídačce netušil, že to bude pro náš celek konečná. Najednou se přestalo dařit v útoku i v obraně, ztratili jsme několik míčů technickými chybami, tím dostali soupeře „na koně“ a byly z toho během dalších pěti minut 4 branky v naší síti a skóre se měnilo na 22:18 a později až na 24:19 ve prospěch domácích.
Do branky nastoupil Honza Gajdošík a nevedl si vůbec špatně. Naděje nám ještě svitla pět minut před koncem, kdy jsme snížili na rozdíl dvou branek (24:22), ale domácí si už nedali vítězství vzít a našim hráčům se naopak na dokonalý obrat nedostávalo sil.

Prostě tento víkend byl náš soupeř lepší, využil domácího prostředí a oplatil nám porážku z prvního vzájemného utkání z podzimní části soutěže, které jsme na domácí půdě vyhráli 29:26.