Ženy potrápily favorita

Zlínské házenkářky po vyrovnaném průběhu prohrály ve 23. kole MOL ligy s favorizovanými  Michalovcemi.

Iuventa Michalovce - Handball PSG Zlín 26:22 (12:13)

Hosté přicestovali do Michalovců bez zraněných M. Kříčkové a V. Hubové. K tomu citelně týmu chyběla z vážných rodinných důvodů E. Minárčiková. Přesto Zlín držel s domácím celkem absolutně vyrovnanou partii. Brankařka A. Vařechová na tom měla opakovaně velký podíl. Nejvíce problémů dělaly zlínské obraně domácí N. Trúnková s L. Klučkovou. Svoji roli si ve zlínském dresu skvěle plnila dorostenka K. Křižanová.

Nástup do druhé půle měl lepší domácí tým a otočil skóre. V 35. minutě byl stav 15:15, ve 40. minutě se už domácí dostali do pohodlnějšího čtyřbrankového vedení 20:16. Po dalším obdrženém gólu v brance Zlína střídala A. Vařechovou Ž. Stojarová, ale ani její umění nestačilo na zastavení tlaku domácích střelkyň. Zlín spálil několik tutovek v řadě a tím pomohl domácím k výhře, o kterou se ale museli po celé utkání obávat.

"Náš oslabený tým dnes podal mimořádný výkon. Na to, že nám chyběly dvě klíčové hráčky obrany, kde to bylo znát, jsme spokojeni a děvčata dostala velkou pochvalu," byla po utkání s výkonem spokojená trenérka H. Kolářová.

Zlín čeká  hned v pátek domácí duel s Hodoním.

Sestava a branky Zlína: A. Vařechová, Ž. Stojarová - N. Herbočková 5, K.Ševčíková 5/4, M. Kolářová 4, J. Mizerová 3, L. Sekulová 2, M. Sekulová 2, K. Gajdošíková 1, L. Polomíková, K. Křižanová

Nejvíce branek Michalovců: N. Trůnková 8, L. Klučková 7/2, A. Holejová 6

Sedmičky: 2/2 - 4/4, vyloučení: 3 - 2, rozhodčí: J. Daňo, O. Sobol, diváků: 650