Ženy neměly svůj den, neubránily stěžejní hráčky Veselí

Zlínské házenkářky prohrály těsným rozdílem v utkání 22. kola MOL ligy s Veselím nad Moravou.

Handball PSG Zlín - SHK Veselí nad Moravou 27:28 (13:15)

Utkání rozjeli lépe hosté, Zlín se nemohl dostat do tempa, vázla obrana. Citelně chyběla zraněná stálice M. Kříčková, která si v týdnu při tréninku poranila kotník. V brance začínala Ž. Stojarovrá. V šesté minutě byl stav 1:3. Během dalších tří minut domácí házenkářky vedly 4:3 a hra se srovnala. Po sedmé obdržené brance se vystřídaly domácí  brankařky, pokračovala A. Vařechová. Zlínská obrana si nevěděla rady s aktivními spojkami A. Vodnou a T. Kubáčkovou. Ta doslova řádila a její střelecký apetit zastavil na chvíli poločasový hvizd rozhodčích.

Ve zlínském dresu se střelecky z dálky prosazovala K. Ševčíková, ke které se přidaly ostatní spojky a levé křídlo L. Sekulová.

Ve druhém poločasu Zlín nezachytil začátek a v 36. minutě prohrával 14:19.  Navíc jej poznamenalo i vyloučení L. Polomíkové, kdy za faul na A. Vodnou vyfasovala přímou červenou kartu. Deset minut před koncem se začínalo opět od nuly, stav byl srovnaný 24:24. V útoku byla hodně vidět rychlonohá J. Mizerová, aktivně hrála E. Minárčiková. Stoprocentní střelbu předvedla opět L.Sekulová. V závěru byl přesto důraznější soupeř a zvládl koncovku. Těsnou výhrou si zajistll dva body do tabulky a dotáhl se na Zlín..

Sestava a branky Zlína: Ž. Stojarová, A. Vařechová - K. Ševčíková 7/3, L. Sekulová 6, J. Mizerová 5, E. Minárčiková 5, M. Kolářová 3, N. Herbočková 1, L. Polomíková, M. Sekulová,  K. Gajdošíková, V. Hubová, M. Daňková, K. Křižanová

Branky Veselí n. M.: T. Kubáčková 13/3, A. Vodná 6, M. Boorová 4/2, K. Pastorková 2/1, K. Novotná 1, D. Lukšíková 1, L. Víchová 1

Sedmičky: 3/3 - 6/5, vyloučení: 4 - 1,  rozhodčí: T. Deml. M. Dvořáček, diváků: 194