Ženy v Olomouci nebodovaly

Zlínské házenkářky i přes maximální nasazení nezvládly otočit utkání 21. kola MOL ligy v Olomouci a v moravském derby prohrály.

DHK Zora Olomouc - Handball PSG Zlín 30:25 (16:12)

Hosté odjížděli k utkání s cílem navázat na předchozí tři výhry. Úvod derby byl hodně nervózní na obou stranách, excelovaly brankařky domácí A. Polášková i hostující A. Vařechová. Po pěti minutách vedla Olomouc 2:0, o chvilku později Zlín snížil. V 9. minutě byl stav 5:1. V dalších čtyřech minutách skórovaly olomoucké hráčky jen jednou, Zlín se prosadil čtyřikrát. Ve 14. minutě byl stav 6:5. Následovala sedmiminutová přetahovaná, z níž vyústil vyrovnávající gól Zlína v podání M. Kříčkové.

V dalších sedmi minutách se dařilo lépe domácím a vedli 16:11, dílčí skóre korigovala znovu M. Kříčková. Ve zlínském dresu se prosazovaly z dálky i spojky K. Ševčíková, M. Kolářová a J. Mizerová. Hostující obraně dělalo největší problém ubránit M. Salčákovou, I. Záviškovou a N. Jansovou.

Prvních devět minut druhého poločasu rozhodlo o dalším vývoji utkání, kdy se Olomouc dostala do slibného vedení 22:15. Ani změna v brance Zlína nestačila na dotažení skóre. I když Ž. Stojarová měla na úvod pět jistých zákroků, v útoku zradila Zlín koncovka a více technických chyb. Ty stály hodně sil zlínské hráčky při návratu do obrany. Olomouc tak vsítila rychlé branky a s přehledem si závěr utkání pohlídala.

" I přes prohru jsme museli tým po utkání pochválit, hráčky do toho daly všechny své síly. Nefungovala nám sice úplně obrana podle našich představ a z přemíry snahy jsme vyprodukovali více technických chyb. Přesto myslím, že se nemáme za co stydět. Utkání mělo vysoké tempo a bouřlivou atmosféru tradičního derby. Domácímu týmu gratulujeme k výhře," řekl po utkání asistent Zlína M. Kolář.

Sestava a branky Zlína: A. Vařechová, Ž. Stojarová - K. Ševčíková 7/1, M. Kolářová 5, M. Kříčková 5, N. Herbočková 3, J. Mizerová 2, M. Sekulová 2, V. Hubová 1/1, E. Minárčiková, L. Sekulová, L. Polomíková, K. Sedláčková, K. Gajdošíková

Branky hostů: I. Závišková 7/2, M. Salčáková 6, N. Jansová 5, A. Patrnčiaková 4/1, V. Kapsová 3, M. Kašpárková 2, T. Fryčáková 2, T. Gajdošíková 1

Sedmičky: 4/3 - 3/2, vyloučení: 3 - 2, rozhodčí: T. Bubeníček, T. Petruška, diváků: 295