Ženy vrátily v odvetě porážku Písku

Zlínské házenkářky sehrály utkání 20. kola MOL ligy v Písku, kterému vrátily těsnou porážku z domácí palubovky. 

Sokol Písek - Handball PSG Zlín 22:23 (12:14)

Hosté odcestovali k utkání bez brankařky K. Opátové (pracovní povinnosti), V. Hubové (zranění kolena) a dorostenek K. Sedláčkové a M. Daňkové. které čeká v neděli utkání dorostenecké ligy v Jindřichově Hradci. 

Do branky Zlína se postavila Ž. Stojarová, domácí svatyni hájila B. Šachová. Zlín se pokusil eliminovat útočnou sílu Písku a vytáhl na spojku H. Kvášovou osobní obranu. Do 5. minuty bylo utkání vyrovnané a skóre 3:3. V 8. minutě Zlín vedl o tři branky. Mírné vedení si udržoval do 17. minuty, kdy se domácím podařilo znovu srovnat stav na 8:8 a ve 23. minutě Písek vedl 10:9. Posledních šest minut první půle patřilo opět Zlínu, vyhrál tento úsek 5:2 za velké podpory střídající brankařky A. Vařechové. 

Ve druhém poločasu zlínské házenkářky pokračovaly v náporu a na domácí obranu se valil jeden útok za druhým. Domácí brankařka potvrdila své kvality,  zlínské střelkyně několikrát vychytala z rychlých útoků a dalších vyložených šancí. Na druhé straně se dařilo i A. Vařechové, která byla spoluhráčkám velkou oporou. I přes nepřesnosti se během úvodní pětiminutovky prosadily třikrát jen zlínské hráčky a odskočily na pětibrankové vedení. Další tři branky v řadě patřily zase domácímu týmu. Neskutečná fyzická síla a touha o obrat písecké spojky H. Kvášové se projevila v závěrečném náporu. Zlínu se však podařilo těsné vítězství ustát a získal cenné dva body. Písku tak oplatil domácí porážku z podzimu (27:28). 

"Těší nás, že jsme uhájily výhru, v Písku se často nevyhrává. Rozhodl týmový výkon, větší touha po vítězství, výborná obrana a jistota v brance v podání Andrey Vařechové," řekla po utkání trenérka Zlína H. Kolářová.  

Sestava a branky Zlína: A. Vařechová, Ž. Stojarová - M. Kolářová 6, M. Kříčková 6, K. Ševčíková 3, N. Herbočková 2, M. Sekulová 2, J. Mizerová 2, L. Sekulová 2, E. Minárčiková, L. Polomíková, K. Gajdošíková

Branky Písku: H. Kvášová10/2, E. Svobodová 4, V. Benešová 3, K. Kubišová 2, M. Hauserová 1, M. Součková 1, M. Pešková 1

Sedmičky: 4/2 - 2/1, vyloučení: 1 - 6, rozhodčí: R. Kavulič, D. Pavlát, diváci: 214