O víkendu pokračovala herní příprava mužů


 

DVĚ UTKÁNÍ, DVĚ VÍTĚZSTVÍ, ALE ……………

 
V neděli se zlínští házenkáři zúčastnili přípravného turnaje, který pořádal prvoligový VSETÍN.
Kromě dvou prvoligových celků Vsetína a Zlína, byl třetím účastníkem druholigový ambiciózní Rožnov p/R, který je za lídrem soutěže o jediný bod na 5. místě tabulky.
 

                                       KH VSETÍN – HC ZLÍN
                                             21:30 (12:15)

 
V zahajovacím utkání se představili oba prvoligoví účastníci – po podzimní části soutěže je v prvoligové tabulce Vsetín 9. a Zlín 3.
 
Od první minuty bylo utkání velmi vyrovnané, naše jedno až dvoubrankové vedení stačili vsetínští vždy srovnat. V desáté minutě šel Vsetín do vedení 7:6 a 8:7, ale naše družstvo ihned srovnalo a šlo opět do jednobrankového vedení 9:8. Pět minut před koncem prvního poločasu ale opět vedl Vsetín o jednu branku 12:11. Závěr první půle však patřil našim barvám – čtyřmi brankami v řadě jsme ukončili prvních třicet minut utkání vedením 15:12.
Druhý poločas začali lépe vsetínští, kteří snížili naše vedení na rozdíl jediné branky (15:14) a zdálo se, že se bude opakovat průběh prvního poločasu. Střídání vstřelených branek po jedné na obou stranách vydrželo prvních pět minut druhé půle a potom se stále víc prosazovalo naše družstvo – 18:15, 22:16, 25:17, 27:18, 30:21, které zbytek druhého poločasu zcela ovládlo.
Trenér Mičola měl v tomto utkání, až na golmany, k dispozici celý kádr, se kterým počítá do jarních odvet (Gajdošík chyběl z pracovních důvodů a Vaškovič je zraněný).
Tradiční spolehlivost prokázal v brance Krůpa, z křídel bylo nejvíc vidět Nováka, ze spojek nejvíc hrozil Doležel a z pivota Werintritt.
Naše družstvo se snažilo hrát na rychlé útoky, kterých jsme vyprodukovali celkem 11 a z nichž padlo ale jen 8 branek.
Obrana se potýkala stále se stejnými chybami – statické bránění na šestce, spoléhání na bloky, nepřerušování akcí soupeře ještě před střelbou, malá komunikace mezi spoluhráči. Z toho všeho plyne řešení problémů až na poslední chvíli, přímo na brankovišti a s následným vylučováním či 7m hody.
 
SESTAVA a STŘELCI:
Krůpa – Kuzma, Vavrys 4/3, Šáš 3, Weintritt 4, Březovský 2, Mařík 1, Gabriž 1, Novák 6, Doležel 7, Kolařík, Korger, Zaoral 2
 
VYLOUČENÍ:
Vsetín          3
Zlín              5
 
SEDMIČKY:
Vsetín          3/2
Zlín              4/3
 
 

                                          HC ZLÍN – TJ ROŽNOV p/R
                                                   43:40 (23:22)

 
Ve druhém našem utkání se střetli soupeři z rozdílných soutěží – Rožnov hraje severomoravskou skupinu 2. ligy, netají se ambicemi na „medailové“ umístění ve své skupině a po podzimu 2019, kdy je jeden bod za lídrem tabulky patří, mezi ty lepší družstva druholigové soutěže.
 
Utkání se začalo vyvíjet podobně, jako náš zápas se Vsetínem – vyrovnaný průběh, Rožnov stačil vždy „srovnat krok“ a to i když jsme vedli už o 4 branky (16:12). Rožnov ukázal hodně snahy a v první pětiminutovce druhého poločasu, šel dokonce 2x do vedení (26:25 a 27:26). Našemu družstvu se podařilo odskočit na nejvyšší vedení pět minut před koncem utkání, kdy jsme čtyřmi brankami v řadě vedli pětibrankovým rozdílem 39:34. Ale i na tento stav stačili hráči Rožnova reagovat a naše vedení snížili na konečný tříbrankový rozdíl.
 
Velmi vysoké a divoké skóre svědčí o velmi špatných obranách na obou stranách, což neslouží ke cti hlavně našemu družstvu. Dostat 40 branek od soupeře, který hraje nižší soutěž, je na poklonu samotnému soupeři, ale už vůbec ne našemu družstvu. Obě družstva se soustředila jen na útočení a střílení branek. Rožnov musíme pochválit za snahu, díky které trestal naše chyby, udržoval skóre pro sebe na velmi přijatelném rozdílu a díky které smazal rozdíl mezi oběma soutěžemi, ve kterých oba soupeři startují.
Díky naší zoufalé obraně, za kterou snad s výjimkou Doležela nelze nikoho v našich barvách pochválit, však utrpěl i výkon Krůpy v brance, kdy každý druhý útok soupeře končil brankou v naší síti. Ještě ve větší míře se projevily již vzpomínané neduhy naší obrany s bráněním na šestce, nedůsledným sledováním míče, necháváním soupeře bez kontaktu a s řešením vzniklých problémů až na vlastní šestce. Z toho také pramenily pro naše hráče početné tresty – 6 vyloučených a 8 sedmiček!!!!!!!!!!!!!
Kladem byla opět snaha o rychlý útok, kterých bylo tak jako se Vsetínem 11, ale ještě horší úspěšnost brankového zakončení – 5 neproměněných.
 
SESTAVA a STŘELCI:
Krůpa – Kuzma 7, Vavrys 8/1, Šáš, Weintritt 3, Mařík, Gabriž 1, Mokrejš 4, Novák 5, Doležel 5, Kolařík, Korger 1, Oškera 2, Zaoral 4, Brhel 3
 
VYLOUČENÍ:
Zlín              6
Rožnov       1
 
SEDMIČKY:
Zlín              1/1
Rožnov       8/7
 
 
Turnaj přinesl našim hráčům jednak ověření své výkonnosti proti soupeři ze stejné soutěže a který v této soutěži, jako její nováček, zle potrápil některá družstva s vyšším bodovým ziskem (vítězství nad Vršovicemi, Chodovem, Dvorem Králové).
 
Druhé poznání je zcela opačné a nepříjemné – úroveň obranné činnosti (40 branek od druholigového soupeře hovoří za vše). Do zahájení jarních odvet zbývá ještě dost času na to, aby si hráči tuto skutečnost uvědomili a obranou činnost podstatně zlepšili. Už proto, že na jaře hrajeme 7x na hřišti soupeřů a jen 4x doma.