Ženám na Slavii utekl první poločas

Zlínské házenkářky prohrály po mizerném výkonu v prvním poločasu v 17. kole MOL ligy se Slavií Praha.

DHC Slavia Praha - Handball PSG Zlín 38:25 (22:10)

Hosté odjížděli k utkání s jiným úmyslem, než jakým výkonem se prezentovali hlavně v první třicetiminutovce. Nedařilo se jim prakticky nic, obrana nefungovala, navíc během pár úvodních minut byli třikrát vyloučení. Brankařky měly malou šanci se proti rozjetému soupeři chytit. Všechny tři se v brance postupně vystřídaly, ale bez viditelnějšího efektu. V útoku Zlín praktikoval zbrklou střelbu a kupil nepřesné přihrávky.

Slavistky jely jako pily, téměř každou chybu soupeřek nekompromisně trestaly, střílely přesně ze všech připravených pozic. Hru dirigovala E. Jačková, která byla ve své přítomnosti na hřišti prakticky u všeho. Dařilo se i ostatním spoluhráčkám a Slavia působila velmi kompaktně. Domácí brankařka P. Michalská za důraznou obranou vychytala zlínské spojky.

Do druhé půle hostující tým přidal na obrátkách, byl více v pohybu, snažil se o rychlý útok a jednoduché branky. Tak zkušený tým, jakým Slavia je, si však nenechal výhru vzít a hrál, co potřeboval. Mohl do hry bez obav zapojit celou lavičku. Hosté odseděli za dvouminutové tresty 18 minut a E. Minárčiková za tři fauly viděla červenoiu kartu.

Zlín se musí z kruté porážky rychle oklepat a připravit se na další utkání v Dunajské Stredě.

"Moc to nechápu a nevidím hráčkám do hlavy. V týdnu na trénincích makaly naplno a vypadalo to nadějně. Marně přemýšlím, koho pochválit. Nikdo mě dnes z našeho týmu nenapadá. Musíme si to v klidu vyhodnotit, abychom v dalším utkání neopakovali stejné chyby a hlavně ne v takovém počtu, jako tentokrát. Znovu zapracujeme na obraně, která nás ve více utkáních zdobila a pokusíme se zdokonalovat střelbu v plné zátěži," řekl po utkání zlínský asistent M. Kolář.

Sestava a branky Zlína: Ž. Stojarová, A. Vařechová, K. Opátová - J. Mizerová 4, K. Ševčíková 4/1, M. Kolářová 4/1, N. Herbočková 3, M. Sekulová 3, L. Polomíková 2, K. Sedláčková 2, E. Minárčiková 1, L. Sekulová 1, K. Gajdošíková 1, M. Kříčková

Branky Slavie: E. Jačková 8, T. Pokorná 8/2, V. Galušková 8/7, M. Svobodová 5, V. Fryčáková 4, A. Míšová 3, A. Novotná 2

Sedmičky: 9/9 - 3/2, vyloučení 2 - 9 + ČK E. Minárčiková, rozhodčí: R. Kavulič, D. Pavlát, diváků: 152