Muži zahájili herní přípravu na jarní odvety

VYROVNANÉ UTKÁNÍ V HRANICÍCH

 
 
Extraligové Hranice si pozvaly k přípravnému utkání naše muže a pro obě družstva to bylo utkání v úplně rozdílném stadiu přípravy na jarní odvety.
Naše družstvo začalo ostrou přípravu až po Novém roce a utkání v Hranicích bylo jeho první herní přípravou po měsíční pauze od posledního podzimního mistráku na začátku prosince loňského roku, kdy porazilo na domácí půdě Jičín. Pro naše prvoligové družstvo začíná jarní soutěž až 22. února 2020, kdy nás čeká na své palubovce šestý DVŮR KRÁLOVÉ.
Ještě pro úplnost – naši muži přezimovali na pěkném 3. místě prvoligové tabulky.
 
Hranice naopak s přípravou pomalu finišují, protože jarní extraligové odvety začínají už 1. února 2020.
 
Vzhledem ke zcela rozdílnému stavu přípravy obou družstev a úrovni obou soutěží, ve kterých oba čtvrteční soupeři startují, byl předpokládaný výsledek dopředu daný.
Navíc v naší sestavě chybělo z různých důvodů poměrně hodně hráčů, kteří jinak pravidelně startují v soutěžních utkáních našeho družstva (naše brankářská jednička Krůpa, dále potom Weintritt, Mařík, Brhel, Balun, Gabriž, Vaškovič).
Domácí sice také nenastoupili v úplně kompletní sestavě, ale do branky se hned od první minuty postavil legendární Kučerka a tím na čele trenéra Mičoly přibyla další vráska.
 
Do Hranic odjela naše sestava v poměrně kombinovaném složení a jen s jedním golmanem, kdy příležitost dostali někteří hráči, kteří do soutěžních utkání vůbec nezasahují – mladší dorostenec Matěj OŠKERA a ještě loňský starší dorostenec Mirek HLUŠTÍK, který hostuje v Luhačovicích.
 
S vědomím, že nemají co ztratit, začali naši muži utkání docela sebevědomě. Dvě třetiny prvního poločasu byli ve vedení o jednu až dvě branky (0:1, 4:4, 4:6, 7:7, 8:9, 10:12, 12:13), domácí jen dotahovali, nebo maximálně vyrovnávali. Úspěšnost naší střelby byla v těchto fázích tak vysoká, že se Kučerka v brance domácích nechal v polovině první půle vystřídat.
V závěrečných deseti minutách prvního poločasu se přece jen ukázala lepší trénovanost domácích, kteří nejprve vyrovnali na 13:13, potom šli poprvé v utkání do dovedení (14:13), následně 16:14 a poločas dokončili tříbrankovým vedením 18:15.
 
Druhý poločas začali opět lépe naši muži (16:18), ale potom se stále více prosazovaly Hranice (20:16, 22:18) a zdálo se, že průběh utkání už bude jednoznačnou záležitostí domácích. Opak byl pravdou – nejprve snížení vedení domácích na rozdíl jediné branky (22:21), aby domácí opět utekli o čtyři (25:21). Díky bojovností jsme pár minut před koncem dokonce vyrovnali na 27:27, ale Hranice šly opět do vedení na 29:27. V poslední minutě Kubiš vybojoval sedmičku, kterou nejlepší střelec našeho družstva v tomto utkání Vavrys proměnil a upravil na 29:28. Po nevyužitých šancích na obou stranách se utkání pomalu blížilo ke svému konci, několik vteřin před závěrečným hvizdem rozhodčích jsme byli v útoku, hráli jsme bez brankáře a měli naději na vyrovnání. Špatnou přihrávkou, kdy si nerozuměl Doležel se Zaoralem, jsme ale míč darovali soupeři a ten střelou do prázdné branky přes celé hřiště stanovil konečný výsledek na 30:28 pro Hranice.
 
I přes prohru zaslouží naše družstvo pochvalu, ale především za snahu.
Nebylo to jednoduché, dlouhá přestávka, začátek přípravy, kombinovaná sestava – to všechno bylo znát na souhře, na přihrávkách, technických chybách (kterých bylo celkem 16 a to je dost).  
 
Útočná úspěšnost stála na dvojici VavrysDoležel, kteří dělali nejvíc problémů obraně domácích. Především Vavrys byl při chuti a měl téměř 100% střelbu (z 12 pokusů 11 branek!!!!!!!!!). Doležel, po svých pěti brankách v první čtvrthodině utkání, začal být víc hlídaný a už nedostával tolik prostoru, ale několikrát donutil domácí obranu k zákrokům, které rozhodčí „ocenili“ dvouminutovým vyloučením. Kolařík bojoval, několikrát střelecky zahrozil a 2x byl úspěšný, ale ke své ještě úspěšnější střelbě potřebuje větší spolupráci s ostatními spojkami a ta v Hranicích chyběla. Šáš se už delší dobu „trápí“, střelecky si nevěří a moc se mu nedaří ani v obraně. A právě na něho trenér Mičola spoléhá, že bude tím „žolíkem“, který to vezme na sebe, když to nepůjde Doleželovi ani Vavrysovi, nebo bude spolu s nimi od první minuty utkání „tvořit“ jeho výsledek přímo na hřišti a ne na lavičce. A to platí jak pro útok, tak i pro obranu.
S výjimkou Kuzmy, nedostala ostatní křídla (Novák, Korger, Březovský) moc příležitostí ke střelbě, protože spojky hrály poměrně málo do křídel.
Naši dva pivoli ZaoralKubišem byli sice 4x brankově úspěšní, ale své míče si více vybojovali, než aby byli spojkami úplně uvolněni.
No a všichni tři mladíci (Mokrejš, Oškera, Hluštík) moc minut ve hře nedostali, nic nepokazili a pro ně to bylo takové „oťukávání“ a poznávání mužské extraligové házené (i když Mokrejš má už na svém kontě několik mužských prvoligových branek).
 
Naši obranu tvořila hlavně trojice Doležel, Zaoral, Kolařík. V průběhu utkání se střídaly dobré  okamžiky s těmi méně povedenými. Všeobecně lze říci, že místy byla ke svému soupeři moc benevolentní a „hodná“. Až to hořelo, až byl „průser“, tak to začala řešit a většinou z toho byla sedmička (celkem šest 7m hodů proti našim dvěma!!!!!!). To bylo v prostoru mezi oběma krajními spojkami. Naši křídelníci zase nechávali svým protihráčům moc prostoru ke zpracování přihrávek a také začínali bránit (nebo spíš stínovat obranu), až křídla domácích naskakovala ke střelbě.
K obraně patří také brankář. Do Hranic odjelo družstvo jen jedním – Gajdošík se v tomto utkání rozhodně neztratil. Kromě jednoho, trochu „hluchého“ místa v prvním poločase, kdy inkasoval osm branek v řadě a bez zákroku, byl jeho výkon slušný a ve druhém poločase velmi slušný.
 
Takže, pěkný a potěšitelný výsledek, hodně snahy, ale také hodně námětů na trénink.
Čeká nás velmi těžké jaro, protože budeme hrát jen 4x doma, ale 11x na hřišti soupeře. Uhájení podzimního tabulkového umístění bude velmi náročné. Podzimních 11 domácích utkání jsme z pohledu bodového zisku zvládli na jedničku, ale ze 4 venkovních utkání jsme nezvládli ani jedno. A na jaře jich bude jedenáct!!!!!!!!!
 
Další herní přípravu má družstvo naplánovanou na neděli 26. ledna, kdy bude hrát na turnaji ve Vsetíně. Jedním soupeřem bude domácí celek, letošní prvoligový nováček a deváté družstvo prvoligové tabulky Zbrojovka Vsetín a o třetím účastníkovi turnaje pořadatelé ještě jednají.
 

                                          TJ Cement HRANICE – HC ZLÍN
                                                      30:28 (18:15)

 
SESTAVA a STŘELCI:
Gajdošík – Novák, Březovský 1, Korger, Kuzma 3, Kubiš 2, Zaoral 2, Vavrys 11/2, Šáš 1, Kolařík 2, Mokrejš, Doležel 6, Hluštík, Oškera
 
SEDMIČKY:
Hranice 6/5
Zlín 2/2
 
VYLOUČENÍ:
Hranice 3
Zlín 1