Ženy podaly s Mostem bojovný výkon

Zlínské házenkářky prohrály v předehrávce 16. kola MOL ligy s favorizovaným Mostem.

DHK Baník Most - Handball PSG Zlín 35:23 (17:13)

Zlín odcestoval bez zkušené brankařky Ž. Stojarové, která měla pracovní povinnosti. Týmu stále citelně chybí i zraněná spojka V. Hubová. Most vzhledem k zápasovému vytížení a nemocem dal příležitost dalším dorostenkám. Premiéru v MOL lize v mosteckém dresu měla i bývalá spoluhráčka hostů M. Jagodič.

V brance Zlína začínala dorostenka V. Vařechová. Její pozice proti vyzrálým střelkyním byla hodně těžká.  Po páté obdržené brance ji vystřídala K. Opátová, ale ani ona nezastavila nápor domácích. Opakované střídání v brance nastalo po dalších deseti brankách. První zákrok měly zlínské brankařky až ve 27. minutě. Přesto se hosté úvodních třicet minut drželi ještě ve hře, vše bylo otevřené. Velmi aktivně se v útoku uvedly K. Ševčíková, M. Kolářová, E. Minárčiková a M. Kříčková.

Do druhé půle opět vlétl lépe domácí tým a rychle se dostal do komfortního vedení 21:14. Ve zlínské brance znovu pokračovala V. Vařechová, ale bohužel se na ni sypaly přesné střely jedna za druhou. Až po třicáté obdržené brance se jí podařilo přibrzdit domácí házenkářky několika povedenými zákroky. Ani bojovný výkon hostů po celý zápas na favorita nestačil.

V dalším kole čeká zlínský tým další těžká herní prověrka, kdy se v neděli od 17 hodin v Praze utkají se Slavií.

Sestava a branky Zlína: V. Vařechová, K. Opátová - M. Kolářová 7/4, K. Ševčíková 5/2, E. Minárčiková 3, M. Sekulová 3, M. Herbočková 2, J Mizerová 1, M. Kříčková 1, K. Gajdošíková 1, L. Polomíková, L. Sekulová, M. Daňková

Nejvíce branek Mostu: D. Zachová 9/1, L. Mikulčík 5, L. Poláková 4, J. Šustková 3, L. Jungová 3, K. Kostelná 3

Sedmičky: 1/1 - 7/6, vyloučení: 6 - 6, rozhodčí: T. Deml. M. Dvořáček, diváků: 335