Ženy vydřely body v Prešově

Zlínské házenkářky porazily ve 14. kole MOL ligy Prešov.

ŠŠK Prešov - Handball PSG Zlín 27:30 (15:15)

Hosté vsítili první dvě branky utkání, na které domácí dokázali rychle odpovědět. Branku Zlína hájila spolehlivě K. Opátová.  V prvním poločase se výsledek přeléval na obě strany, týmy se dostaly do vedení maximálně o dvě branky  Po jedenáctém obdrženém gólu došlo ve zlínském týmu ke střídání, do branky nastoupila Ž. Stojarová. O branky Zlína se dělily všechny hráčky na hřišti.

Ve druhé půli pokračovala přetahovaná o výsledek. Hosté se snažili přitvrdit v obraně a ve spolupráci s brankařkou Ž. Stojarovou odolali tlaku domácích. Rozstřílela se M. Kolářová, která byla vedle obou brankařek hlavní strůjkyní úspěchu. V závěru utkání to vzala na sebe a čtyřmi posledními brankami Zlína rozhodla o výhře. Na konec se mezi tyče vrátila i K. Opátová, která úspěšnými zákroky nepřipustila drama. Zlín stálo hodně sil celkem šest vyloučení.

"Tým zaslouží velkou pochvalu za bojovnost po celé utkání. V první půlce nám nešla obrana podle našich představ. Druhá část už byla o trochu lepší, ale zase se nám podařilo ztratit v krátkém úseků nesmyslně několik míčů. Naštěstí toho soupeř nevyužil a závěrečnou koncovku jsme zvládli lépe než domácí. Navázali jsme na výhru z Poruby, což nás velmi těší a do ledna máme dostatek prostoru zregenerovat a připravit se na další utkání. Boj o play off je stále otevřený," řekl po utkání asistent Handball PSG Zlín M. Kolář.

Sestava a branky Zlína: K. Opátová , Ž. Stojarová, A, Vařechová - M. kolářová 10/4, L. Sekulová 4, L. Polomíková 3, M. Sekulová 3, J. Mizerová 3, M. Kříčková 2, E. Minárčiková 2, K. Ševčíková 2/1, N. Herbočková 1, K. Gajdošíková

Nejvíce branek Prešova: D. Vargová 7/1, V. Vencuriková 5, M. Popovcová 4/1, L. Ratvajská 3, L. Klučková 3, V. Vagaská 3

Sedmičky: 3/2 - 7/5, vyloučení 2 - 6, rozhodčí: V. Cibere, P. Richvalský, diváků: 213