Muži pokřtili nové dresy letošním rekordním vítězstvím


DOMÁCÍ NEPORAZITELNOST ZAJISTILA  ZLÍNSKÝM HÁZENKÁŘŮM PŘEZIMOVÁNÍ NA BRONZOVÉ PŘÍČCE TABULKY

 
K poslednímu podzimnímu prvoligovému utkání si zlínští házenkáři oblékli novou, doslova ještě „teplou“, sadu dresů v netradiční černé barvě.
Předzápasové předsevzetí, potvrdit i v posledním podzimním kole prvoligové soutěže letošní domácí neporazitelnost, trochu nahlodávala sportovní pověrčivost, že se vítězné dresy, doposud v domácím prostředí modré, nemění. Navíc celek hostů využívá tří hráčů, kteří trénují s extraligovým „áčkem“ a mají v letošním ročníku nejvyšší soutěže odehráno několik utkání extraligové soutěže. Jičínské „áčko“ hrálo své utkání v sobotu a proto se nominace všech tří posil z áčka dala očekávat.
Naši muži si ale věřili, nenechali se vyvést jak nepsaným pravidlem ohledně vítězných dresů ani už vzpomínanými třemi alternujícími hráči, zapsanými na soupisce v zápise k utkání.
 
Skóre otevřel hned první střelou Radek Doležel a hosté vzápětí srovnali na 1:1. Na dlouhé minuty to byla ale jediná branka hostů, protože důsledná obrana našeho družstva, podpořená jistým Štěpánem Krůpou v brance, víc soupeři nedovolila. Naopak na kontě soupeře přibývalo branek požehnaně – po dvanácti minutách hry to bylo už 8:1. Naši hráči získali na jistotě a dostali se do pohody, Štěpán Krůpa si připisoval jeden úspěšný zákrok za druhým a na hrací ploše doslova řádil Radek Doležel, který měl na svém kontě v polovině prvního poločasu už 5 branek a 100% střelbu. Prostě začátek utkání jak se patří. Pohoda v našem táboře panovala i dalším průběhu zápasu a deset minut před koncem první půle jsme vedli už 14:3. R. Doleželovi zdařile sekundoval Ondra Vavrys se svými 4 zápisy do tabulky střelců. Pozadu nezůstávali ani ostatní hráči, kteří přidávali na konto Jičína po jedné brance. Obranu úspěšně dirigovali Radek DoleželMichalem Gabrižem a Lukášem Weintrittem, který navíc přesnými pasy zásoboval své spoluhráče v rychlých útocích. Svůj dobrý výkon v brance podpořil zneškodněnou sedmičkou a dvěmi asistencemi na proměněných trhácích brankář  Štěpán Krůpa. Radek Doležel byl k neudržení a v prvním poločase nastřílel soupeři celkem 8 branek, na které potřeboval jen devět střel. Nutno dodat, že podobný střelecký „apetit“ měl i jičínský devatenáctiletý Šimon Thorovský, který nejvíce zlobil naši obranu a v prvním poločase si připsal na své konto 5 branek.  
První poločas zakončilo naše družstvo po velmi dobrém výkonu jedenáctibrankovým náskokem 19:8 a pouze jedinou ztrátou míče nepřesnou přihrávkou.
 
Druhý poločas začali svou devátou brankou hosté, snížili na 19:9, ale potom opět kralovali naši hráči. Brankový rozdíl se pomalu zvětšoval až na rozdíl šestnácti branek !!!!!!!! (31:15, 32:16, 33:17 a sedm minut před koncem 34:18).
Poslední minuty utkání patřili soupeři, který využil chvilky odpočinku našeho družstva ke kosmetické úpravě brankového rozdílu na konečných 12 branek (37:25).
Brankostroj Radka Doležela pokračoval i ve druhém poločase, na konto si připsal dalších 5 branek a svůj brankový účet uzavřel číslem 13 !!!!!! při patnácti střelách (vynikající úspěšnost 81%). Ondra Vavrys zakončil své střelecké snažení druhou proměněnou sedmičkou a dostal se v úspěšnosti střelby až na velmi dobrých 71%. Ovšem střelcem s nevyšší efektivitou  byl Honza Šáš, který v prvním poločase sledoval hru pouze ze střídačky. Ve druhé půli nastoupil do základu a byl jak politý živou vodou – 7 střel a 6 branek s úctyhodnou úspěšností 86% !!!!!!!!!!!!!! V obraně to už tak slavné nebylo a „vykoledoval“ si 2x „dvojku“. Velice aktivní byl po celé utkání jak v obraně, tak i v útoku Lukáš Weintritt, který předvedl několik bloků, svou poziční hrou několikrát donutil soupeře ke ztrátě míče, asistencemi se podílel na pěti brankách a sám byl autorem 3 branek (jedné dokonce z trháku).
Naše křídla vstřelila Jičínu celkem 5 branek a měla již brankově lepší utkání, ale v obraně toho soupeři moc nedovolila. Mezi střelce se zapsali i naši dva „bažanti“ – dorostenci David Kubiš a Tadeáš Mokrejš, jistého a s vynikající úspěšností (50%) chytajícího Š. Krůpu vystřídal ve druhé části druhého poločasu Honza Gajdošík a hned od začátku svého působení v utkání se uvedl zneškodněnou sedmičkou a dvěmi vychytanými křídly.
 
Povedený závěr podzimní části letošního soutěžního ročníku a velká pochvala celému kolektivu, který v posledním utkání roku 2019 nastoupil. Ale i jedna výhrada – a to, že naše obrana, i přes celkové kladné hodnocení, se nedokázala vypořádat se střeleckou potencí teprve devatenáctiletého Šimona Thorovského, který byl autorem 13 branek. Na druhou stranu musíme dodat, že podobný problém měla obrana hostů s Radkem Doleželem, rovněž autorem 13 branek.
Naše družstvo předvedlo velmi dobrý, koncentrovaný výkon, kterým završilo letošní domácí neporazitelnost (7 utkání = 14 bodů), mělo velmi vysokou úspěšnost zakončování útoků (71%!!!!!!!!!!) a po technických chybách přišlo pouze 5x o míč.
 
Nyní následuje v prvoligové soutěži zimní přestávka, která potrvá až do 22. února 2020, kdy nás čeká na své půdě nepříjemný Dvůr Králové. Díky přehozenému pořadatelství s Velkou Bystřicí, budou naši muži hrát ve třech prvních kolech odvetné části prvoligové soutěže na půdě svých soupeřů. Doma se svým fanouškům představí až ve 4. kole jarních odvet, 15. března 2020, v regionálním derby s Bystřicí p/H.
A právě na venkovní utkání se musí naši hráči spolu s trenérem Jiřím Mičolou v zimní přestávce zaměřit. Protože, jak na podzim nepoznali na domácí půdě hořkost porážky, tak naopak ve všech podzimních utkáních na půdě soupeře nepoznali radost ze zisku dvou bodů. A právě v odvetné části soutěže bude hrát naše družstvo 7x venku a pouze 4x doma.
 

                                            HC ZLÍN – HBC Ronal JIČÍN
                                                      37:25 (19:8)

 
 
SESTAVA a STŘELCI:
Krůpa, Gajdošík – Kuzma 2, Mokrejš 1, Novák, Vavrys 5/2, Šáš 6, Korger 1, Doležel 13, Kolařík 1, Kubiš 1, Zaoral 1, Gabriž 1, Březovský 2, Weintritt 3
 
VYLOUČENÍ:
Zlín 4
Jičín 2
 
SEDMIČKY:
Zlín 2/2
Jičín 2/0

Fotogalerie z utkání ZDE (foto JP)