Čtvrtý start na hřišti soupeře – čtvrtá porážka

MUŽI ODJELI Z VRŠOVIC BEZ BODU

 
 
 
K poslednímu utkání na hřišti soupeře v podzimní části letošního soutěžního ročníku odjeli zlínští házenkáři s tím, že konečně porazí svého letošního strašáka v podobě venkovních utkání a z Prahy dovezou letošní první „venkovní“ body.
Chyběli sice Weintritt se zraněným Šášem, ale nastoupil už uzdravený Zaoral.
Předsevzetí našich hráčů se začalo plnit hned od začátku utkání s výjimkou první minuty, kdy Vršovice otevřely brankový účet zápasu a dostaly se tak poprvé a naposledy v prvním poločase do vedení. Na první branku domácích odpovědělo naše družstvo sérií pěti branek a najednou to bylo sedm minut po zahájení hry 5:1 v náš prospěch. Domácí sice několikrát „zazlobili“, kdy snížili až na rozdíl jediné branky, ale v první dvacetiminutovce jsme si udržovali 2 až 3 brankový náskok. Deset minut před koncem prvního poločasu domácí poprvé srovnali na 8:8, o pár minut později na 9:9 a 10:10 a dvě minuty před koncem první půle na 11:11. Vydařeným závěrem první třicetiminutovky jsme domácím opět utekli a do šaten se šlo za stavu 14:11 pro naše barvy.
První poločas vyšel našemu družstvu velmi slušně a s výjimkou první minuty, byli ve vedení jen naši hráči a domácí pouze 3x srovnali na nerozhodný stav.
 
Nástup do druhého poločasu vyšel na jedničku domácím, kteří ale patřičně přitvrdili. Třemi brankami srovnali na 14:14 a byli opět ve hře. Nutno podotknout, že patřičně „přitvrdili“ i pánové v černém. Jak byli v prvním poločase zcela na úrovni a nedalo se jim nic vytknout, s nástupem do druhého poločasu poněkud otočili a my jsme se nestačili divit. Podražení Kolaříka v trháku spojené se ztrátou míče a následný trhák domácích zakončený brankou vyřešili omluvou naší lavičce. Ztržení Brhela při střelbě z prostoru pivota vytáhli na devítku, Sraženého Doležela v náskoku ze šestky podpíral a doprovodil na střídačku sám omlouvající se faulující hráč domácích – z pohledu rozhodčích jen devítka. Jediný náš hráč, který byl v tomto zápase vyloučený, byl Gabriž, který vše i včetně červené karty „vyfasoval“ až ve druhém poločase – první vyloučení snad možná, druhé zcela vymyšlené a třetí oprávněné. A takto si s námi hráli rozhodčí celý druhý poločas.
I přesto kluci bojovali, prvních patnáct minut druhé půle jsme byli v jednobrankovém vedení a domácí jen vyrovnávali – celkem 6x, naposledy na 19:19. Dalšími dvěmi brankami se domácí dostali do dvoubrankového vedení 21:19 a později 23:20. Za tohoto stavu se opět představili pánové v černém – asi v rámci kompenzace nebo hnutí mysli, zcela nesmyslně vyloučili jednoho domácího hráče. Lepším závěrem v posledních pěti minutách utkání jsme stačili jen upravit na konečných 24:23 a víc nám nebylo dovoleno. I když je tady vzpomínán výkon rozhodčích, výhrady jsme měli vždy k jednomu z této dvojice – pana .........................
 
Ve druhém poločase lze našim hráčům vytknout dvě věci – nechali se zastrašit zvýšenou tvrdostí domácích hráčů v osobních soubojích, která přišla s nástupem druhého poločasu a nedokázali svému soupeři odpovědět stejnou mincí a ta druhá se týká taktiky – vyhráli jsme první poločas, měli tři branky náskoku, ale ve druhé půli jsme se místo klidné hry a udržování nadějného brankového rozdílu snažili hrát tak, jako by brankové manko bylo na naší straně a my jsme se jej museli srovnat.
Škoda, body byly blízko – dva body jsme ve druhém poločase svému soupeři doslova nabídli a on nabídky využil na 100 %.
  

                                       Sokol VRŠOVICE – HC ZLÍN
                                                 24:23 (11:14)

 
 
SESTAVA a STŘELCI:
Krůpa, Vaškovič – Kuzma 1, Vavrys 6/3, Mařík, Gabriž 1, Balun 1, Novák, Doležel 5, Kolařík 2, Korger 2, Zaoral 2, Brhel 3
 
VYLOUČENÍ:
Vršovice 3
Zlín 3
 
SEDMIČKY:
Vršovice 3/3
Zlín 3/3