Strakonice letos poprvé prohrály – ve ZlíněZLÍNŠTÍ HÁZENKÁŘI SI VYŠLÁPLI NA LÍDRA PRVOLIGOVÉ TABULKY

 

  
Předposlední podzimní utkání na domácí půdě – 9. kolo 1. ligy mužů – přivedlo do Zlína vedoucí celek prvoligové tabulky a soupeře, který v letošním ročníku zatím nepocítil hořkost porážky, nedávného účastníka extraligové soutěže, družstvo HBC STRAKONICE 1921.
 
Před utkáním nebyla v našem táboře zrovna bujará nálada, i když se hráči na utkání těšili, byli rozhodnuti prodloužit letošní domácí neporazitelnost a odčinit propadák z minulého týdne v Chodově. Marodka se totiž po minulém víkendu rozšířila o dalšího hráče a z různých důvodů nemohla do utkání nastoupit hned čtveřice hráčů, kteří jsou pravidelně nominovaní do mistrovských utkání (pokračuje rekonvalescence Honzy Zaorala po chirurgickém zákroku při rovnání zlomeného nosu, z Chodova si dovezl naštípnutou kůstku na odhodové ruce Honza Šáš, z pracovních důvodů se omluvil Jiří Brhel a Dana Maříka, který u nás hostuje z Ivančic, nepustil jeho mateřský klub).  
Tyto nepříjemné předzápasové starosti donutili trenéra Jiřího Mičolu opět sáhnout do řad zlínských dorostenců a nominovat k utkání Davida KubišeTadeášem Mokrejšem.
 
Hosté začali utkání velmi bojovně a odhodlaně a po své první střele vedli 1:0. Potom sice Lukáš WeintrittDanem Korgerem otočili vedení v utkání na naši stranu, ale hosté z protiútoku srovnali na 2:2. To běžela čtvrtá minuta utkání a podle nasazení strakonických hráčů by nikdo neřekl, že touto vyrovnávací brankou skončily naděje Strakonic na bodový zisk. Strakonice sice dál předváděly aktivní hru, ale tentokrát narazily na velmi dobrou obranu našeho družstva (těžko prostupná stěna složená z Lukáše Weintritta, Radka Doležela a Michalů GabrižeKolaříkem), podpořenou jistým Štěpánem Krůpou v brance. Lukáš Weintritt „řádil“ jak v obraně, tak i v útoku (4 branky v prvním poločase) a rozděloval přesné pasy do trháků. Na svůj střelecký koncert se Vsetínem si vzpomněl Michal Kolařík, který k tomu ještě navíc přidal patřičnou dávku bojovnosti a tvrdosti v obraně a Ondra Vavrys byl 100% v proměňování sedmiček. Radka Doležela si soupeř pozorně hlídal a tím vlastně uvolnil prostor na druhé straně své obrany pro střelbu našich dalších spojek.
Proti minulému týdnu v Chodově, to byly tentokrát hlavně naše spojky, které určovaly vývoj utkání.
Vyrovnaný stav 2:2 dlouho nevydržel a v páté minutě prvního poločasu začal brankostroj našeho družstva, který trval dlouhých a velmi pěkných šestnáct minut. Za tuto dobu naši hráči nastříleli soupeři 9 branek proti jedné v naší síti. Stav na ukazateli skóre se ze stavu 2:2 změnil na 11:3 v náš prospěch a tyto minuty rozhodly o vývoji zbytku zápasu. Naše družstvo se uklidnilo, dařilo se mu v útoku i v obraně. Po zbytek první půle se brankový rozdíl pohyboval mezi 7 až 8 brankami.
 
Druhý poločas začal našimi dvěma brankami a náskok se zvýšil na 9 branek (20:11). Obě družstva předváděla pěknou, rychlou házenou, kde nebyla nouze jak o trháky, tak i branky pivotů a střelbu spojek. Víc jak dvacet minut střílela obě družstva po jedné brance a rozdíl ve skóre se pohyboval mezi 8 až 9 brankami. Osm minut před koncem zápasu si svou slabší chvilku vybralo naše družstvo, které se po své třicáté brance (30:21) dostalo do útlumu a dovolilo svému soupeři podstatnou korekci brankového rozdílu. Za tuto dobu jsme vstřelili jen jedinou branku a Strakonice šest, kterými korigovaly na konečný čtyřbrankový rozdíl (31:27).
 
I přes několikaminutový výpadek v závěru druhého poločasu si naše družstvo zaslouží za předvedený výkon pochvalu a absolutorium. První poločas byl jednoznačně naším letošním nejpovedenějším.
Celkově - obrana byla pozorná a nekompromisní. V útoku se dařilo spojkám, kde kraloval Michal Kolařík s devíti brankami, Ondra Vavrys ke 100% proměňování sedmiček v první půli přidal další branky ze hry ve druhém poločase, Radek Doležel tentokrát neměl tolik prostoru ke střelbě, ale právě zvýšenou pozorností ke své osobě umožnil svým dalším spoluhráčům, aby se střelecky prosadili.
 
Zasloužené vítězství, satisfakce za Chodov se povedla, letošní domácí neporazitelnost pokračuje – prostě pěkné zakončení nedělního podvečera.
 
Poslední podzimní výjezd na hřiště soupeře bude v sobotu 30. listopadu, do Prahy na nevyzpytatelné VRŠOVICE, které mají letos posílený kádr hostujícími hráči Dukly Praha.
 
A potom už jen rozloučení se před vánočními svátky s fanoušky v posledním podzimním utkání, navíc na domácí palubovce, v neděli 8. prosince, v 17,00 hodin a soupeřem bude celek JIČÍNA.
  
 

                                       HC ZLÍN – HBC STRAKONICE 1921
                                                     31:27 (18:11)

 
 
SESTAVA a STŘELCI:
Krůpa, Vaškovič – Kuzma, Mokrejš, Novák 2, Vavrys 7/3, Balun, Korger 2, Doležel 4, Kolařík 9, Kubiš, Gabriž 2, Březovský, Weintritt 5
 
VYLOUČENÍ:
Zlín 4
Strakonice 4
 
SEDMIČKY:
Zlín 3/3
Strakonice 5/4