V neděli se ve Zlíně představí lídr 1. ligy mužů
PŘIPRAVÍ ZLÍNŠTÍ HÁZENKÁŘI STRAKONICÍM LETOŠNÍ PRVNÍ PORÁŽKU?

 
 

                           

                         HC ZLÍN – HBC STRAKONICE 1921

                                neděle 24. listopadu 2019
                                            17:00 hodin

 
 
 
Deváté kolo 1. ligy mužů pomalu klepe na dveře a naše družstvo se připravuje na nejtěžšího soupeře, který se v letošní sezóně představí ve zlínské sportovní hale.
Tím je lídr prvoligové tabulky, předloňský účastník extraligové soutěže. Celek, který zatím nepoznal hořkost porážky a ztratil pouze jediný bod remízou v Litovli – HBC STRAKONICE 1921.
 
Nepovedené utkání našeho družstva minulý týden v pražském Chodově by mohlo naše hráče zdravě vyhecovat k „reparátu“ za tuto nelichotivou prohru a navíc jsme v domácím prostředí v letošní sezóně zatím neztratili ani bod.
 
Strakonice disponují poměrně mladým kádrem mezi 18 až 25 lety, který doplňují dva až tři starší a zkušenější hráči. Na hřišti vše řídí nestárnoucí M. Mošovský (34 let) za asistence T. Peka (30 let).
Nejlepším střelcem družstva je se 48 brankami J. Kačín, který ve Strakonicích hostuje z extraligové Plzně a má na svém kontě v letošní sezóně 8 extraligových startů. Také další hostující hráči (M. Říha, T. Fliegl, F. Kaiser) mají v kolonce mateřský klub uvedeno Talent Plzeň a mají za sebou několik extraligových startů.
Statistika vzájemných ligových soubojů hovoří jasně pro našeho nedělního hosta: 4 utkání, z toho 3 vítězství a jedna prohra i když s poměrně těsnými výsledky (2x o dvě branky a nejvyšší brankový rozdíl byl v loňské sezóně ve Strakonicích – o 9 branek 33:24. Jedenkrát jsme vyhráli my o jednu branku 25:24).
 
V neděli můžeme očekávat zajímavé, bojovné a dramatické utkání, ke kterému by se hodila patřičná divácká kulisa.
 
Přijďte povzbudit naše muže v dalším prvoligovém utkání, které může, v případě plného bodového zisku a za příznivého vývoje dalších utkání, posunout náš tým zpět na třetí příčku prvoligové tabulky.