Venku se mužům stále nedaří

TĚŽKÁ PORÁŽKA V CHODOVĚ

Osmé kolo 1. ligy mužů odehrálo naše družstvo na půdě pražského CHODOVA, družstva, které pomalu začíná být naší „noční můrou“ a komplexem. Ve třech posledních sezónách, kdy naši muži startují po sestupu z extraligy v prvoligové soutěži, se s tímto soupeřem utkali celkem 6x a ani v jednom duelu nebyli úspěšní (neskutečně záporné skóre 154:202). Ani sedmé vzájemné utkání minulou neděli nebylo výjimkou.
Přitom úvod zápasu našim mužům vyšel. Neopakoval se ospalý začátek tak, jako doposud téměř ve všech utkáních. Od prvního útoku jsme vedli brankou Kolaříka, který po deseti brankách do sítě Vsetína začal s velkou chutí a nic nenasvědčovalo tomu, že to bude jeho „konečná“ a na dlouhou dobu jediná branka z prostoru spojky. Naopak se ve větší míře prosazovala křídla a to stačilo na naše vedení a po vyrovnání Chodovem opět na naše odskočení ve skóre. Tento „scénář“ se opakoval po většinu prvního poločasu – my jsme vedli a Chodov dotahoval, ale maximálně do remízy, opět naše vedení a opět srovnání skóre Chodovem (1:0, 4:1, 4:4, 6:4, 6:6, 8:7, 8:8). Do stavu 8:8 (sedm minut před koncem prvního poločasu) bylo naše družstvo lepší, dařilo se Krůpovi v brance a věřili jsme, že po dobrém výsledku z prvního poločasu, dotáhneme utkání vystupňovaným výkonem ve druhé části hry do vítězného konce a dovezeme tak letošní první body z hřiště soupeře. Právě druhé poločasy nám letos vycházejí a hlavně díky nim máme z domácí palubovky plný bodový zisk.
Vše dobré ale v Chodově skončilo vyrovnáním domácích na 8:8. Ve zbytku hrací doby prvního poločasu, až na jednu výjimku, stříleli branky jen domácí hráči, kteří v posledních sedmi minutách zcela otočili vývoj utkání a ze stavu 7:8 to dotáhli až na své čtyřbrankové vedení 13:9 na konci první půle.
Po přestávce jsme všichni věřili v naše doposud velmi dobré druhé poločasy, v otočení skóre, protože i čtyřbrankové manko je hratelné, ale za předpokladu podstatně zlepšeného výkonu. Ve většině přešlých utkáních nám to vycházelo, ale v Chodově to bylo právě naopak.
Tři branky domácích hned v úvodu druhého poločasu, zvýšení brankového rozdílu na sedm branek (16:9) a bylo po zápase, alespoň tedy pro naše družstvo. Naopak domácí dostali křídla, vycházelo jim vše na co sáhli a brankový rozdíl narůstal až na konečných 13 branek (33:20).
Nepomohlo ani prostřídání brankářů, spojkám vůbec nešla střelba, pivoty nebylo vidět, neproměnili jsme dvě sedmičky. Obrana byla k soupeři až moc „přátelská a laskavá“. Jedině křídla snesou trochu přísnější měřítko, ale zase jen v útoku (celkem 9 branek). V obranné činnosti na tom byli stejně, jako ostatní spoluhráči.

Doufejme, že toto utkání bude pro naše hráče ponaučením, že se přes týden „dají dohromady“, doléčí šrámy a v neděli budou vedoucímu celku prvoligové tabulky a předloňskému účastníku extraligové soutěže STRAKONICÍM zdatným soupeřem. Věřme, že naše družstvo zapomene na nepodařený Chodov a v neděli 24. listopadu potvrdí letošní domácí neporazitelnost.