Ženy zocelily obranu a porazily Hodonín

Zlínské házenkářky zabodovaly v 11. kole MOL ligy, když vyhrály v Hodoníně.

HK Hodonín - Handball PSG Zlín 19:28 (8:13)

Zlínský tým nastoupil v Hodoníně k utkání bez zraněných A. Vařechové a V. Hubové. Do hry se zapojila po jednozápasové pauze E. Minárčiková, jejíž dirigování v obraně bylo znatelné. Do 11. minuty se oba týmy přetahovaly o těsné vedení. Další čtyři branky v řadě pomohly hostům ke sklidnění a udržení náskoku do konce prvního poločasu. Zlínu fungovala výborně obrana a za ní se dařilo i stálici v brance Ž. Stojarové. Z pivota se prosazovala po cílených přihrávkách M. Kříčková. Přesto zbytečně moc technických chyb brzdilo zlínský útok v navyšování skóre.

Do druhé půle hosté vlétli se stejným elánem a nedali soupeřkám šanci na zvrat. Navíc Ž. Stojarová pokračovala ve vysokém trendu a během patnácti minut inkasovala pouze čtyřikrát. Domácí spojky a výborné střelkyně z dálky N. Kalinová s CH. Cholevovou na vše samy nestačily. Zlín taky promarnil vyložené šance, stejně jako v první půli, ale po utkání se mohl radovat ze zisku cenných bodů. Rozhodl o nich zodpovědný týmový výkon.

Sestava branky Zlína: Ž. Stojarová, K. Opátová - M. Kříčková 7, M. Kolářová 4, K. Ševčíková 4/1, E. Minárčiková 4/1, N. Herbočková 3, J. Mizerová 3, L. Sekulová 1, M. Sekulová 1, M. Daňková 1, L. Polomíková, K. Sedláčková, J. Sedláková, K. Gajdošíková

Branky Hodonína: Ch. Cholevová 7, N. Kalinová 7/3, N. Gärtnerová 1, B. Vavroušková 1, P. Jadamíková 1, Š. Pospíšilová 1, D. Tomašechová 1

Sedmičky: 4/3 - 3/2, vyloučení: 1 - 1, rozhodčí: M. Hájek, M. Nezbeda, diváků: 560