PRVNÍ PROHRA ZLÍNSKÝCH HÁZENKÁŘŮ

MUŽI BODY Z CHODOVA NEDOVEZLI
 
Pro dva body odjížděli v neděli zlínští házenkáři do Prahy, kde je čekal silný soupeř a loňský stříbrný celek prvoligové soutěže – TJ JM CHODOV.
 
Celek Chodova byl pro naše družstvo letošním prvním silnějším soupeřem - ani ne tak výkonnostně, ale především agresivním stylem hry, tvrdostí a nasazením. Naši hráči se budou muset s tímto pojetím hry smířit a musí být připraveni na to, že hlavně na hřištích soupeřů „to bude bolet“.
Do Prahy odjelo družstvo téměř v kompletní podzimní sestavě, když chyběl jen Kafka (na podzim už neuvidíme Paululika a Žůrka, kteří do utkání naskočí snad na jaře 2017). A jak se ukázalo, byla jeho absence dost podstatná, protože chyběly jeho branky v útoku a bloky v obranné fázi.
Střelecky se totiž nedařilo Doleželovi a nízkou úspěšnost střelby měl Dobeš a Vavrys.
Velmi dobrý výkon podal Hrdina v brance a jeho úspěšnost pokazila poslední desetiminutovka, kdy inkasoval 10 branek a měl jen jeden úspěšný zákrok. Ale nutno dodat, že vinu na této statistice mají jeho spoluhráči, kteří v této fázi hry dovolili svému soupeři svou nepřesnou střelbou založit a také zakončit 4 rychlé útoky a lehkovážností v obraně navíc umožnili svému soupeři skórovat 5x z hranice „šestky“. V této době dostal náš brankář z dálky pouze jednu branku.
 
Ze začátku bylo utkání vyrovnané a většinou bylo ve vedení naše družstvo, když několikrát vedlo o 4 branky (10:6, 12:8, 13:9). Vývoj utkání vypadal pro naše družstvo dobře, i když lepším závěrem prvního poločasu domácí snížili naše vedení na jedinou branku (15:14).
Nástup do druhé půle měli lepší domácí, kteří šli velmi brzy do jednobrankového vedení na 16:15. Naši zabrali, otočili skóre na 18:17 ve svůj prospěch, za pár minut ještě stačili vyrovnat na 19:19, ale to bylo z naší strany vše. Domácí odskočili na rozdíl čtyř branek a tento svůj náskok si udrželi až do závěrečného hvizdu.
No a závěr z Chodova – dobrá škola a je dobře, že přišla hned zkraje soutěže. Určitě hráči soupeře nepodcenili, to dokázal první poločas. Zkušeným se nedařilo a mladí zatím na to nemají, aby je při podobných problémech nahradili. A to byl přesně tento vývoj ve druhém poločase. Např. mladý Kolařík se zapsal do listiny střelců hned 5x (všechno ve 2. poločase), ale díky své nezkušenosti a nevyhranosti dokázal také vyrobit vzápětí několik technických chyb, kdy odevzdal míč soupeři.
Doufejme, že si hráči vzali z tohoto utkání ponaučení a že v dalších utkáních nic podobného nepřipustí.
Tento týden nás čeká další kolo, kdy přivítáme doma souseda v tabulce, družstvo se stejným počtem bodů a v loňské sezóně šestý celek prvoligové soutěže – HC TJ NÁCHOD.
 

TJ JM CHODOV – HC ZLÍN
33:29 (14:15)

VYLOUČENÍ:
Chodov 6, Zlín 4 + ČK Mahdal
 
SEDMIČKY:
Chodov 3/3, Zlín 4/4
 
SESTAVA a BRANKY:
Hrdina, Šidlík – Buček, Vavrys 3, Šáš 3/1, Kočí 2, Mostýn, Mahdal, Doležel 1, Kolařík 5, Tejzr 6, Lefan 5/3, Dobeš 4