ŽENY PŘITVRDILY V PŘÍPRAVĚ, KÁDR DOPLNILY TŘI DOROSTENKY

Zlínské házenkářky se chystají na další interligový ročník. Příprava probíhá především v domácích podmínkách. 

"V blízkém okolí je mimo sportovní halu široká škála kvalitních sportovišť, které plně využíváme k nabírání kondice. Soustředění jsme zvolili krátkodobé, víkendové. Sportovní areál v Hluku byl ideláním místem. Dopolední tréninky absolvuje většinou dvanáct až čtrnáct hráček, vzhledem k pracovním povinnostem některých, odpoledne je plný počet," je spokojen zlínský kouč Peter Sabadka.

Jako velké oživení kádru vidí zkušený trenér návrat reprezentantky Lenky Hradilové a Andrey Očadlíkové. "Obě jsou velkým přínosem v tréninkové morálce, v kabině i na hřišti to více žije. Věřím, že jejich dravost a zkušenosti včetně těch Zuzky Drotárové, která se na základě příchodu právě dvou zmiňovaných hráček rozhodla pokračovat, budou základem úspěšné sezony a tým bude šlapat na maximum. Měli bychom již zúročit naši snahu. V přípravě jsme značně přitvrdili, děvčata jsou otrkanější a schopna unést vyšší tréninkové dávky, opravdu je v ničem nešetříme," řekl P. Sabadka.

"Pracujeme na větší agresivitě jak v obraně, tak nátlakové hře v útoku. Chceme předvádět dynamickou házenou a využívat mimo jiné právě rychlých zkušených křídel, která letos doplnily mladé dorostenecké reprezentatky Adéla Baumbachová (r.n. 1999) s Terezou Lapčíkovou (1998). Navíc se po menším zranění kolena do tréninkového cyklu zapojuje postupně i Anči Birkušová, další dravé křídlo," probírá kádr zlínský kouč.

I na postech spojek jsou zlínské házenkářky silné - Michaela Sobieská, Denisa Kamenářová, Natálie Gärtnerová, Veronika Andrýsková, Michaela Kolářová, Zuzana Drotárová, Gabriela Nygrýnová. Všechny si prošly mládežnickými reprezentacemi, některé nakoukly i do žen ČR. To platí obdobně o postu pivota - Monika Kříčková, Zuzana Dufková. Trenérská dvojice Peter Sabadka - Lenka Černá nově složenému týmu věří, že právě letos má velkou šanci hrát o nejvyšší příčky. 

V oporu týmu se dle slov Lenky Černé postupně vypracovala brankařka Lenka Benedíková, která čekala dlouho na svoji příležitost. "Pět let na sobě intenzivně makala, byla trpělivá a vrátilo se jí to. Pro nastupující mladší holky může být příkladem. Golmankou se nestanete ze dne na den. Brankařskou skupinku doplňuje Žaneta Stojarová, šanci v boji o místo v kádru mají i Barbora Kryšková a talentovaná reprezentantka Jarmila Sedláková (r.n. 1999), která posílí tréninkovou skupinu žen od zítra," prozradila asistentka a trenérka zlínských brankářek. 

Vedení klubu oznámilo odchody Dariny Nudni (pravděpodobně ukončení kariéry), Jany Vašulkové a Kateřiny Novotné (Veselí n. M.), Kristýny Vlkové (Olomouc), Heleny Brandové (?), Kateřina Brzóskové (?), Terezy Fabíkové (studia v Praze + 1. liga?).

Po složitější červencové operaci ramena zůstává v rekonvalescenci další dorostenecká reprezentantka Jolana Mizerová.

Přípravné utkání v Porubě a prohra o tři branky jsou prvním náznakem očekávané formy Zlína.

Foto z přípravného utkání s Porubou

Foto z přípravného utkání s Porubou