Muži na domácí palubovce opět neporaženiVÍTĚZNÉ REGIONÁLNÍ DERBY PRO ZLÍNSKÉ HÁZENKÁŘE

 
 
 
Ve středu derby Zlín – Zubří (Český pohár) a v neděli opět derby, ale tentokrát v prvoligové soutěži Zlín – Vsetín. Takový byl program zlínských házenkářů minulý týden.
 
O osmifinále ČP jsme se už zmiňovali a teď se vrátíme k utkání celostátní prvoligové soutěže, k jejímu 7. kolu, ve kterém naši muži hostili v neděli odpoledne letošního nováčka, celek KH Zbrojovka VSETÍN.
Vsetínské družstvo si v soutěži zatím nevede vůbec špatně. Po šestém kole mělo o dva body méně než náš tým a se šesti body mu patřila osmá příčka tabulky. Naši muži byli s osmi body třetí. V kádru má několik hráčů, kteří buď hostují v extraligových družstvech, nebo z extraligy hostují do Vsetína.
Do Zlína přijel Vsetín oslaben o nemocného svého nejlepšího střelce Františka Nesvadbu a zraněného Radka Číže, který má zkušenosti z extraligové soutěže, kde hostuje v dresu Maloměřic.
Ovšem ani naše družstvo nenastoupilo v nejsilnější sestavě. Nemoc nechala v posteli Honzu Šáše, zranění z tréninku, které si vynutilo i chirurgický zákrok v nemocnici, nepustilo na hřiště našeho obranáře a nejproduktivnějšího pivota Honzu Zaorala, s horečkou nastoupil Michal Gabriž. Ke všemu se ještě v předzápase staršího dorostu zranil Tadeáš Mokrejš. Takže trenér Jiří Mičola neměl před utkáním moc příznivých zpráv a ani nemohl využít nominaci maximálního počtu hráčů.
 
Náš tradiční pomalejší začátek zápasů a dobré výkony Vsetína v předchozích utkáních se projevily hned od první minuty – hosté vedly po dvou útocích 2:0 a naše první branka padla až v páté minutě utkání. Nedařilo se obraně a ani Štěpánovi Krůpovi v brance, kterého po cca dvanácti minutách a v době, kdy jsme prohrávali o tři branky (5:8), střídal Radim Vaškovič. Hosté své tříbrankové vedení sice zopakovali ještě 2x (6:9 a 7:10), ale několik Radimových vydařených zákroků, kterými podržel své spoluhráče, přineslo do našeho družstva klid a rozdíl ve skóre se začal pomalu srovnávat. Poprvé jsme vyrovnali deset minut před koncem prvního poločasu na 12:12 a podruhé a naposledy o dvě minuty později na 13:13. Po této vyrovnávací brance, kdy běžela dvacátá šestá minuta první půle a byl zpátky v brance Štěpán Krůpa, přišly další tři naše přesné střely, rázem jsme vedli 16:13 a první poločas zakončili vedením o čtyři branky 18:14.
V prvních pěti minutách druhého poločasu se brankový rozdíl pohyboval mezi čtyřmi až pěti brankami, ale na našich hráčích bylo vidět uklidnění a nárust seběvědomí po otočení skóre v prvním poločase. První pětiminutovka druhého poločasu byla ještě vyrovnaná, ale potom už naši hráči převzali režii zbytku utkání zcela do svých rukou a postupně své vedení zvyšovali až na deset branek (31:21 a 32:22) dvě a minutu před koncem zápasu. V samotném závěru hosté ještě ze sedmičky výsledek kosmeticky upravili na konečných 32:23 ve prospěch našich barev.
 
Opět jsme měli první poločas horší než druhý – i když, na rozdíl od jiných utkání, ne celý. Ve druhém poločase už vzali naši hráči vývoj utkání do vlastních rukou a nedopustili obrat.
Ve velmi dobré formě zastihlo utkání především Michala Kolaříka, který byl v útoku doslova k neudržení. Na svých 10 branek potřeboval za celé utkání jen 12 střel. Cenné byly jeho branky hlavně v prvním poločase, kdy jich do stavu 13:13, za kterého se utkání „lámalo“, nastřílel rovných pět a měl velkou zásluhu na udržení brankového kontaktu se Vsetínem v době, kdy se našim hráčům až tak nedařilo. Michalovi Kolaříkovi sekundoval Ondra Vavrys a také hlavně v prvním poločase, kdy padlo jeho pět branek (ze hry 2 a ze sedmiček 3) v době našeho hledání sama sebe, kdy se našemu družstvu moc nedařilo. Radek Doležel se střelecky prosadil tentokrát jen v prvním poločase, ale opět v těch nejdůležitějších minutách, kdy jsme brankově za soupeřem zaostávali. Michal Gabriž sice začal utkání v obraně střídáním obrana/útok s Ondrou Vavrysem, ale nebál se při každé příležitosti použít svůj tah na branku a byly z toho tři pěkné branky během prvních třiceti minut.
Křídlům se tentokrát střelecky moc nedařilo s výjimkou „štírka“ Filipa Nováka, který byl, hlavně ve druhém poločase, vždy tam, kde měl být a bezpečně zakončil rychlé útoky třemi brankami. Michal Kolařík „střelecky řádil“ i ve druhém poločase a na své konto si připsal dalších pět branek!!!!!!!!!!!
Naše obrana začala ve druhém poločase bránit a nejen stínovat, za ní se rozchytal Štěpán Krůpa, v útoku to klukům „lítalo“, hráli jsme v této fázi hry téměř bez technických chyb – prostě, našemu družstvu se dařilo a bylo se na co dívat.
 
Perlička na závěr – i když to bylo regionální derby, proběhlo množství osobních kontaktů a soubojů a průběh alespoň v první části utkání nebyl vůbec jednoznačný, nechali rozhodčí hráče hrát a protože této určité benevolence hráči obou celků nezneužívali, byly na obou stranách jedinými tresty 7m hody a žluté karty. ANI JEDEN VYLOUČENÝ !!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

                                HC ZLÍN – KH Zbrojovka VSETÍN
                                             32:23 (18:14)

 
 
SESTAVA a STŘELCI:
Krůpa, Vaškovič – Kuzma 1, Novák 3, Vavrys 7/3, Balun, Korger, Doležel 3, Kolařík 10, Brhel, Kubiš, Gabriž 4, Mařík 2, Weintritt 2
 
VYLOUČENÍ:
Zlín 0
Vsetín 0
 
SEDMIČKY:
Zlín 3/3
Vsetín 4/3
 
Fotogalerie z utkání ZDE (foto JP)
 
Tento víkend v neděli jedou naši muži k dalšímu utkání do Prahy, kde jim bude soupeřem zkušený CHODOV. S tímto družstvem naši muži od sestupu z extraligy ještě nevyhráli jak doma, tak venku.
 
Držte našim hráčům všechny možné pěsti, aby výkonem i výsledkem potvrdili jedno staré moudro – všechno je jednou poprvé.