Ženy dostaly lekci od mistra a přišly o spojky

Zlínské házenkářky narazily v 10. kole na mistra mezinárodní soutěže MOL ligy, s nímž prohrály rozdílem třídy.

Handball PSG Zlín - Iuventa Michalovce 17:35 (8:18)

Zlín nastupoval k utkání bez E. Minárčikové, která utrpěla minulý týden ve Veselí nad Moravou otřes mozku. Navíc při rozcvičce si podvrtla kotník brankařka A. Vařechová.

Od první minuty měl soupeř více ze hry než domácí hráčky, které v 6. minutě prohrávaly 0:3. Až v 10. minutě se jim podařilo vsítit teprve třetí branku a upravit stav na 3:6. Navíc se zlínský tým  musel postupně vyrovnávat s důraznou obranou soupeře a přišel o dvě spojky. M. Kolářová se po zranění obličeje při proskoku hostující obranou do hry ještě vrátila, když v samotném závěru první půle byla opět mimo hru a vzhledem ke krvavému zranění v obličeji se již do hry nedostala. Za stavu 3:8  střídala Ž. Stojarovou v domácí brance K. Opátová. I když se obě brankářky snažily zabránit náporu soupeře, obrana jim moc nepomáhala a hosté se dostávali do vyložených připravených šancí na brankovišti. Další zranění si přivodila v průběhu první půle při uvolnění střelkyně V. Hubová, kterou vyřadilo ze hry do konce zápasu bolestivé zranění  levého kolena. Až další lékařské vyšetření určí přesnější diagnózu.

Větší herní prostor tak poprvé dostala po dlouhé pauze, zaviněné operací zraněného kolena, další spojka K. Ševčíková, která se potřebuje postupně dostat do zápasového tempa a střelecké pohody. Již druhý zápas je ve hře znovu i N. Herbočková na křídle, která pauzírovala shodně po zranění kolena a následné operaci. Rychlonohé pravoruké křídlo si začíná věřit a pouští se i do individuálních akcí na brankovišti. Do druhého poločasu nastoupila do brány opakovaně Ž. Stojarová. Vzhledem k absenci dvou klíčových hráček táhly tým v útoku M. Sekulová s J. Mizerovou, na spojku se posunula z pivota M. Kříčková a její post obsadila L. Polomíková.

Michalovce zaslouženě vyhrály a daly Zlínu lekci házené. Fyzicky náročné utkání vzalo zlínskému týmu hodně fyzických a hlavně psychických sil, které bude potřeba co nejrychleji nabrat zpět a směřovat vše k dalšímu utkání v Hodoníně.

"Do zápasu jsme nastoupily s odhodláním překvapit soupeře a samy sebe. Bohužel tohle se nám nepovedlo. Nefungovala nám obrana a za každou chybu jsme byly potrestány. Celkově byl zápas z naší strany nevydařený, zejména zraněními, nebylo se možno vrátit do psychické pohody, kterou jsme potřebovaly. V tento moment je nejdůležitější, aby se naše spoluhráčky daly dohromady a uzdravily. Věřím, že v příštím zápase se vyvarujeme podobných chyb, dotáhneme ho do úspěšného konce a dovezeme dva body," zhodnotila utkání N. Herbočková.

Sestava a branky Zlína: Ž. Stojarová, K. Opátová, A. Vařechová - M. Sekulová 4, V. Hubová 3, J. Mizerová 2, N. Herbočková 2, M. Kříčková 2, L. Polomíková 2, M. Daňková 2/1, M. Kolářová, K. Ševčíková, J. Sedláková, L. Sekulová, K. Sedláčková

Branky Michalovců: M. Štefánová 5, I. Komapaniiets 5, V. Bajčiová 5/2, A. Holejová 4, P. Wollingerová 4/2, M. Trifunovič 3, N. Trúnková 3, M. Pustá 1, B. Štefaniková 1, V. Kišiková 1, M. Kakaščiková 1, M. Radovič 1, S. Rovňáková 1

Sedmičky: 2/1 - 6/4, vyloučení: 4 - 5, rozhodčí: P. Fukala, R. Mohyla, diváků: 124

Fotogalerie z utkání ZDE (foto Jaroslav Pavlík)