Muži končí v osmifinále Českého poháruZUBŘÍ ROZHODLO O SVÉM POSTUPU V POSLEDNÍCH PATNÁCTI MINUTÁCH

  

                                   HC ZLÍN – HC Robe ZUBŘÍ
                                          27:35 (17:15)

 
  
Dva rozdílné poločasy viděla hrstka nejvěrnějších fanoušků ve středu večer ve zlínské sportovní hale v regionálním derby v utkání 4. kola Českého poháru mužů – osmifinále – mezi zlínskými házenkáři a hosty ze Zubří.
Vysokým favoritem utkání bylo extraligové Zubří, druhý celek tabulky nejvyšší české soutěže v házené mužů.

Tradiční pomalejší „rozjezd“ našeho družstva potrestali hosté sedmi brankami, když v sedmé minutě utkání vedli 7:2 a o pět minut později to bylo už 11:4. Pro naše družstvo vývoj utkání moc dobře nevypadal hlavně proto, že hosté využívali všech svých předností – rychlost, razance, nasazení. Rozdíl mezi oběma soutěžemi je prostě znatelný.
Když ale trenér hostů D. Poloz prostřídal základní sestavu, začalo se skóre pomalu ale jistě měnit. Nejprve naše tři branky v řadě a stav se v polovině prvního poločasu změnil na rozdíl čtyř branek (11:7 pro Zubří). Uběhlo dalších necelých 10 minut a díky opět našim třem „slepeným“ brankám vedlo Zubří už jen 13:11. A o pár minut později vedli hosté už jen o jednu branku 14:13.
Naše hráče jakoby polil živou vodou a závěr prvního poločasu patřil jednoznačně našim barvám. Poslední pětiminutovku jsme vyhráli 6:1 a zcela otočili ukazatel skóre ve svůj prospěch.
Do šaten odcházela obě družstva za stavu 17:15 !!!!!!!!! pro Zlín.
 
Hosté se od začátku druhé půle vrátili k sestavě, která utkání zahajovala, ale i přesto mělo lepší nástup do druhé části naše družstvo, které během tří minut zvýšilo své vedení na tři branky (18:15, 19:16). Hosté skóre srovnali na 19:19, ale naši šli opět do vedení 20:19, hosté srovnali a šli do vedení, naši vyrovnávali – a tak to šlo až do třinácté minuty druhé půle, do nerozhodnutého stavu 22:22. To bylo naše družstvo stále ve hře o dobrý výsledek a snad i o nečekané překvapení.
Zkušený celek hostů ale další „tahanici“ o skóre dál už nepřipustil, pěti brankami utekl na 27:22 a pět minut před koncem už vedli hosté 31:24 - o výsledku a postupujícím do čtvrtfinále ČP bylo rozhodnuto.
V poslední minutě utkání hosté dvěma brankami své vedení ještě navýšili a stanovili tak konečný osmibrankový rozdíl 35:27.
 
Bez ohledu na výsledek, zaslouží naši muži pochvalu za bojovnost a snahu se s favoritem utkání doslova „porvat“ o co nejlepší výsledek. V prvním poločase je nezlomilo ani jednoznačné vedení Zubří o sedm branek (11:4) a poločas dokázali nakonec o dvě branky vyhrát (17:15). První polovinu druhého poločasu byli hostům zcela vyrovnaným soupeřem (22:22) a až posledních cca 17 minut utkání zcela ovládlo extraligové Zubří a zaslouženě postupuje do další fáze této soutěže.
Potěšitelná je i branková statistika našeho družstva – kromě brankářů se mezi střelce alespoň jednou brankou zapsali všichni hráči, kteří byli k utkání nominovaní.
 
 
SESTAVA a BRANKY:
Vaškovič, Gajdošík – Kuzma 1, Novák 4, Vavrys 2/2, Šáš 5, Balun 1, Korger 1, Doležel 4, Kolařík 3, Mokrejš 1, Zaoral 1, Gabriž 1, Weintritt 3
 
VYLOUČENÍ:
Zlín 3
Zubří 4
 
SEDMIČKY:
Zlín 4/2
Zubří 2/2