V loňské sezóně extraligová LITOVEL byla nad síly zlínských házenkářů

STRAŠIDLO PRVNÍCH POLOČASŮ PLATÍ DÁL

 
 V 6. kole prvoligové soutěže zajížděli zlínští muži na horkou půdu ještě vloni extraligové LITOVLE.
Před vlastním utkáním byla letošní statistika obou soupeřů velmi podobná – Litovel s 9 body, ale s jedním předehraným utkáním navíc na 2. příčce tabulky, naši muži se ziskem 8 bodů na 3. příčce.
K utkání odjel náš kompletní kádr v maximálním možném počtu 16 hráčů s odhodláním smazat doposud nepovedené první poločasy, v utkání uspět a vrátit se zpět na druhé tabulkové místo. To platilo do druhé minuty prvního poločasu, kdy na tabuli svítilo nerozhodné skóre 1:1. Potom ovšem nastala branková smršť v podání litovelských hráčů, kteří našemu družstvu doslova nic nedovolili a trestali každou naši chybu. Za šest minut padlo do naší sítě dalších 7 branek a v osmé minutě svítil na tabuli hrozivý stav 8:1 pro domácí. Tento průběh donutil našeho trenéra Jiřího Mičolu aby si vzal první tajm nezvykle brzy po zahájení utkání – hned v páté minutě prvního poločasu. Sice jeho výtky k výkonu a burcování hned nepomohly a inkasovali jsme další branky až do zmiňovaného stavu 8:1, ale potom se sice pomalu, ale přece jen začalo skóre měnit. Nejprve na 8:4, potom 10:8 a v sedmnácté minutě utkání dokonce na rozdíl jediné branky 11:10. Zdálo se, že jsme z nejhoršího venku, ale domácí další snižování brankového rozdílu nepřipustili. Naopak šňůrou pěti branek odskočili na 16:10 a tento brankový rozdíl vydržel až do konce prvního poločasu (18:12).
Takže strašidlo prvního poločasu, které naše družstvo provází od prvního kola letošní soutěže, opět zafungovalo. Asi bude muset příště trenér nechat hráče vystoupit z autobusu několik kilometrů před místem utkání, aby došli do šatny pěšky a byli už pěkně rozehřátí. Když čas před utkáním na zahřátí nestačí ………….????????
V Litovli jsme měli během prvního poločasu více technických chyb než domácí, nedůraznou střelbu likvidovala obrana domácích a co přes ni prošlo, pochytal domácí brankář. Naopak naše obrana i včetně brankáře (i když soupeři zlikvidoval dvě sedmičky) toho dovolila soupeřovým hráčům poměrně dost a moc je nepotrápila.
Druhý poločas začal opět náporem domácích, kteří zvýšili své vedení na 20:12, ale větší šňůru už naše družstvo nedovolilo a upravilo opět na šestibrankový rozdíl (20:14). Po většinu druhé půle jsme dokázali se svým soupeřem držet krok a brankový rozdíl udržovat na poločasových šesti brankách. Když litovelští zvýšili své vedení na víc branek (24:17, 28:19) dokázali naši hráči opět snížit na šest branek a v poslední pětiminutovce udržovali rozdíl na pěti brankách (30:25, 31:26, 32:27). Poslední slovo měli ale domácí, kteří stanovili brankový účet poslední brankou utkání na šestibrankovém rozdílu (33:27).
Hra našeho družstva se ve druhém poločase zlepšila. Měli jsme méně technických chyb než náš soupeř, obrana byla agresivnější, střelba přesnější (prosazovali se hlavně Ondra Vavrys s Radkem Doleželem), podstatně víc úspěšných zákroků, v porovnání s prvním poločasem, měl Štěpán Krůpa v brance. Zlepšená hra ale stačila jen na udržení nerozhodného výsledku druhého poločasu (15:15). A máme tady opět téma prvních poločasů, ve kterých si vyrobíme příliš mnoho starostí a už 2x jsme na vlažný výkon a jako by bojácný projev v této části hry doplatili ztrátami bodů (prohra v Bystřici p/H – poločas mínus pět, prohra o pět, Litovel – poločas mínus šest, prohra o šest).
O celkovém nasazení a tahu na branku v průběhu šedesáti minut hry také svědčí počet sedmimetrových hodů našeho družstva – nedonutili jsme hráče soupeře ani k  jednomu takovému obrannému zákroku, který by rozhodčí "ocenili" sedmimetrovým hodem.
Před dalšími soutěžními koly mají hráči o čem přemýšlet. Za ně to na hřišti trenér Mičola nevybojuje.

                                   TJ TATRAN LITOVEL – HC ZLÍN
                                               33:27 (18:12)

 
 
SESTAVA a STŘELCI:
Krůpa, Vaškovič – Kuzma 1, Vavrys 8, Šáš 2, Weintritt 1, Mařík 1, Gabriž 1, Balun 2, Mokrejš, Novák 2, Doležel 6, Kolařík 2, Korger, Zaoral, Brhel 1
 
VYLOUČENÍ:
Litovel 4
Zlín 5
 
SEDMIČKY:
Litovel 3/1
Zlín 0


V nejbližším týdnu čekají zlínské házenkáře hned dvě soutěžní utkání a navíc s regionálními soupeři - takže 2x regionální derby.
 

Nejprve nastoupí ve středu ve 4. kole Ćeského poháru (osmifinále) proti extraligovému ZUBŘÍ a v neděli hostí v 7. kole prvoligové soutěže letošního nováčka ze VSETÍNA.

                                 HC ZLÍN - HC Robe ZUBŘÍ
                                     osmifinále ČP mužů
                                  středa 6. listopadu 2019
                                           18,30 hodin

                                              

                            HC ZLÍN - KH Zbrojovka VSETÍN
                                    7. kolo 1. ligy mužů
                               neděle 10. listopadu 2019
                                          17,00 hodin