Ženy ve Veselí nebodovaly

Zlínské házenkářky prohrály v 9. kole MOL ligy ve Veselí nad Moravou.

SHK Veselí nad Moravou - Handball PSG Zlín 24:19 (11:8)

Hosté měli výborný vstup do utkání, s podporou skvěle chytající brankařky Ž. Stojarové a vysunutou obranou vedli v 5. minutě 3:0. Domácí se zvedli a o čyři minuty později byl stav vyrovnaný 4:4. Ve 14. minutě Zlín naposledy v moravském derby vedl 6:5, následné čtyři branky Veselí určily další vývoj utkání. V závěru první půle navíc hostující tým přišel o obranný pilíř a tahouna, E. Minárčikovou. Po střetu v obraně s útočící domácí hráčkou byla zlínská opora po prvotním ošetření odvezena rychlou záchrannou službou do nemocnice s podezřením na otřes mozku.

Ve druhé půli měl zpočátku Zlín stále šanci stáhnout minimální rozdíl, držel se jedenáct minut do stavu 14:12 pro domácí. Poté Veselí lehce navýšilo skóre a udržovalo si  potřebný náskok až do konce. Za stavu 21:14 se pokusil Zlín přibrzdit domácí hráčky výměnou brankařek, kdy zápas dochytávala A. Vařechová. Veselské házenkářky zaslouženě uhájily výhru a radovaly se ze dvou bodů.

"Měli jsme skvělý začátek, který nám dlouho nevydržel. Sehráli jsme dál některé vyrovnané pasáže, ale v rozhodujících fázích nás srážely vlastní chyby jak v útoku, tak v obraně.  Domácí naše vybídnutí trestali a brali cenné body," mrzela prohra po utkání asistenta M. Koláře.

Sestava a branky Zlína: Ž. Stojarová, A. Vařechová - V. Hubová 6, M. Kolářová 3, L. Sekulová 3, N. Herbočková 3, E. Minárčiková 2/1, K. Ševčíková 1/1, M. Daňková 1, M. Kříčková, L. Polomíková, J. Mizerová, M. Sekulová, J. Sedláková, K. Sedláčková

Branky Veselí: D. Michálková 7, T. Kubáčková 6, Y. Kučerová 4/1, K. Novotná 3, A. Vodná 2, L. Víchová 1, M. Boorová 1

Sedmičky: 4/1 - 4/2, vyloučení: 7 - 8, rozhodčí: M. Hanák, V. Horáček, diváků: 200