Ženy na Olomouc nestačily

Zlínské házenkářky prohrály v 8. kole MOL ligy doma s Olomoucí.

Handball PSG Zlín - DHK Zora Olomouc 26:33 (11:18)

Domácí tým nezachytil začátek utkání, po třech minutách prohrával 0:3, o chvilku později 1:4. Ve zlínské brance výborně chytala A. Vařechová a nabízela spoluhráčkám pomocnou ruku k obratu. Stejně tak olomoucká L. Rašková byla tradičně oporou svého týmu. Zlínu se nedařila střelba spojek z dálky, hosté naopak příležitosti z těchto postů využili.Velký problém dělala zlínské obraně I. Závišková a J. Trumpešová.  V 19. minutě byl stav 9:11 pro domácí ještě hratelný. Dalších deset minut dominovaly opět hostující házenkářky. Zlín prohrál tento časový úsek 2:7, který zřejmě rozhodl o dalším vývoji a konečném stavu utkání.

Do druhé půle se zapojila v brance Zlína Ž. Stojarová, která navázala na kvalitní výkon A. Vařechové. Zlínu se podařilo dotáhnout na 19:22 a 20:23. Olomouc znovu zabrala a dotáhla dobře rozjeté utkání do bodového konce. Při změně zlínské obrany dostala velký prostor A. Patrnčiaková, která zatížila konto domácích celkem devětkrát, na opačném křídle hrála velmi dobře M. Salčáková.

Ve zlínském dresu se střelecky nejvíce prosadila M. Kolářová, na křídle se dařilo L. Sekulové.

"Tentokrát nás soupeř předčil ve střelbě spojek ze střední vzdálenosti. Nezachytili jsme úvod utkání a celý zápas jsme se snažili o dotažení. Ztráta z první půle byla sice vyšší, přesto jsme věřili v obrat. Po změně obranného systému jsme se dostali až na rozdíl tří branek, poté nám Olomouc opět utekla. Gratulujeme soupeři k zasloužené výhře. Cestu do play-of si komplikujeme sami, ale soutěž je dlouhá, čekají nás další šance na reparát," věří zlínskému týmu trenérka H. Kolářová.

Sedmičky: 6/5 - 5/3, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: T. Bzbeníček, T. Petruška, diváků: 186

Sestava a branky domácích: A. Vařechová, Ž. Stojarová, K. Opátová - M. Kolářová 8/5, L. Sekulová 5, M. Daňková 3, V. Hubová 3, M. Sekulová 2, E. Minárčiková 2, M. Kříčková 1, J. Mizerová 1, L. Polomíková 1, J. Sedláková, K. Sedláčková

Branky hostů: A. Patrnčiaková 9/1, I. Závišková 7/2, M. Salčáková 5, J. Trumpešová 5, M. Kašpárková 3, N. Jansová 2, D. Řezníčková 2