Muži poskočili na 2. příčku prvoligové tabulky

ZLÍNŠTÍ HÁZENKÁŘI DOMA JEŠTĚ NEPROHRÁLI

 
 Mužské soutěže jsou přerušeny reprezentační přestávkou, před kterou naše družstvo po vítězném domácím utkání s NÁCHODEM postoupilo ze čtvrtého na druhé místo prvoligové tabulky. Tímto vítězstvím tak drží naši muži domácí neporazitelnost. Na jedné straně je pravda, že družstvo doposud odehrálo většinu svých utkání v domácím prostředí, na druhé straně je však potřeba hráče pochválit za 100% využití této příležitosti.
 
Čtyři domácí „mistráky“, osm bodů tj. pěkná bilance, ale zároveň čtyři zrovna ne moc vyvedené první poločasy a naopak čtyři zachráněná vítězství obratem v poločase druhém.
Ve stejné režii probíhaly i dva vítězné zápasy Českého poháru se soupeři z nižší soutěže a tedy utkání na jejich půdě. A v neposlední řadě jsme podle této letošní „rovnice“ odehráli doposud jediné prvoligové utkání na hřišti soupeře (v Bystřici p/H), kde tato naše letošní režie platila jen z 50% - bohužel pro naše barvy opět nepovedený první poločas, ale druhý poločas už konečný výsledek nezachránil a byla z toho první letošní prohra v soutěžním utkání 1. ligy, která nás stála průběžné vedení prvoligové tabulky.
 
Jen pro zajímavost – 7 odehraných soutěžních utkání a pouze jedno hubené vedení po prvním poločase (Ivančice, ČP, vedli jsme 14:13), 3x remiza (Velká Bystřice 13:13, Hustopeče 18:18, Náchod 15:15) a 3x první poločas prohraný (Dvůr Králové 12:13, Bohunice, ČP, 9:12 !!!!, Bystřice p/H 7:12 !!!!!!!!!!!!!!!!!! a právě toto manko bylo pro výsledek utkání rozhodující, protože se ho už nepodařilo otočit).
 
Na poslední domácí utkání s Náchodem z loňské sezóny nemají naši hráči zrovna příjemné vzpomínky. Drama z tohoto souboje, který jsme nakonec vyhráli o jedinou branku 32:31, udělalo hlavně 16 branek !!!!!!!!! v naší síti z rukou jediného hráče – Radka Cvejna. No a v odvetě v Náchodě, které jsme pro změnu o jedinou branku prohráli 22:23, byl naopak nejlepším střelcem utkání náš sedmibrankový Michal Kolařík.
Na oba jsme byli zvědaví minulý týden v utkání 5. kola letošního soutěžního ročníku, jestli zopakují své střelecké výkony a střeleckou mušku. R. Cvejn byl na hřišti opět hodně vidět, ale tentokrát spíš míče rozděloval a proto byl autorem „jen“ pěti branek a M. Kolařík ze zdravotních důvodů nenastoupil vůbec.
 První poločas opět ovládli hosté, kteří vedli od první minuty až téměř do konce prvního poločasu. A v některých okamžicích to vypadalo i dost vážně – začátek utkání a vedení hostů 3:0 a v polovině poločasu 8:5. Občas se podařilo snížit na dvě i jednu branku (4:5, 7:8, 9:10), ale hosté opět odskočili na rozdíl tří – deset minut před koncem poločasu vedli 12:9, o několik minut později 14:11. Závěrečné minuty první půle ale patřily našemu družstvu, které nejprve snížilo náskok soupeře na jedinou branku (13:14), ale soupeř kontroval na dvě branky (13:15). Ani to nestačilo a poslední dvě minuty prvního poločasu patřily našim hráčům, jmenovitě dvěma Honzům – nejprve Zaoral z trháku svou pátou brankou v utkání snížil na rozdíl jedné branky a po něm svou druhou brankou v utkání Kuzma vyrovnal na 15:15. To bylo naše první vyrovnání brankového skóre za 30 minut hry !!!!!
 
První poločas opět zastihnul naše družstvo sice odhodlané a jak si hráči slíbili v šatně „jdeme do toho“, ale projev na hřišti byl poněkud jiný – vlažná a nedůrazná obrana dovolila hostům klidnou přípravu každého útoku, svůj den neměl ani Štěpán Krůpa v bráně. V polovině poločasu střídající Radim Vaškovič taky nezačal zrovna nejlépe a na první úspěšný zákrok čekal téměř deset minut. Potom ale zamknul bránu a v posledních osmi minutách prvního poločasu dostal jen jednu branku!!!!!
Útok byl poměrně slušný, střelecky se dařilo Ondrovi Vavrysovi a Honzovi Zaoralovi (oba 5 branek), Radek Doležel byl sice na 100%, ale pouze dvě branky ze dvou pokusů je za třicet minut málo. Svou menší střeleckou aktivitu ale Radek nahradil přímou asistencí na  dalších čtyřech brankách a ziskem dvou sedmiček.
Co chybělo, byly branky Honzi Šáše, Michala Gabriže a větší aktivita křídel.
 
Druhý poločas začal z našeho pohledu už tradičně – náporem, který se projevil třemi brankami a našim vedením v prvních pěti minutách (18:15). Bylo to první vedení barev Zlína v tomto utkání, a jak ukázal další vývoj, byl to start do obratu ve skóre. V polovině druhého poločasu jsme vedli už 24:18, o pět minut později 27:20 a největší brankový rozdíl byl pět minut před koncem utkání – 29:21. Poslední pětiminutovkou hosté poněkud brankový rozdíl upravili na konečných šest branek (32:26).
I když jsme měli ve druhém poločase víc technických chyb než v prvním, byla naše hra v útoku pohlednější a procentuálně úspěšnější i přes neproměněné 4 trháky. Ondra Vavrys pokračoval ve svém střeleckém apetitu a byl naším nejlepším střelcem, na křídle se rozstřílel Dan Korger a Radek Doležel svou statistiku z první půle vylepšil o další branky, asistence a vybojovanou sedmičku (Radkova statistika v tomto utkání je obdivuhodná – 5 branek z pěti pokusů, 6 přímých asistencí na brankách spoluhráčů, 3 vybojované sedmičky a jedno vybojované vyloučení protihráče).
Obrana byla ve druhé půli aktivnější, přitvrdila a její lídr Lukáš Weintritt se několikrát podílel přesnými dlouhými přihrávkami přímou asistencí na našich brankách. Úspěšnost zákroků z prvního poločasu si do druhé části hry přenesl také brankář Radim Vaškovič, který utkání odchytal se 47% úspěšností.
 
Opět to vyšlo – nepovedený první poločas a velmi dobrý poločas druhý.
Výstrahou pro naše hráče může být ale utkání z Bystřice p/H, které jsme díky velkému brankovému rozdílu z prvního poločasu nezvládli a zlepšený výkon ve druhém poločase nestačil na otočení skóre.
 
 
Je to varování před dalším utkáním na půdě soupeře – příští týden zajíždí naši muži na horkou půdu účastníka loňské extraligové soutěže, do LITOVLE.
   

                                          HC ZLÍN – TJ NÁCHOD
                                                32:26 (15:15)

 
 
SESTAVA a STŘELCI:
Krůpa, Vaškovič – Kuzma 2, Kubiš, Novák 2, Vavrys 9/4, Šáš 2, Balun 1, Korger 4, Doležel 5, Brhel, Mokrejš 1, Zaoral 5, Gabriž 1, Mařík, Weintritt
 
VYLOUČENÍ:
Zlín 3
Náchod 2
 
SEDMIČKY:
Zlín 4/4
Náchod 2/2