Ženy v poháru splnily roli favorita výhrou nad Otrokovicemi

Zlínské házenkářky vyhrály ve 3. kole Českého poháru žen s prvoligovými Otrokovicemi.

TJ Jiskra Otrokovice - Handball PSG Zlín 20:32 (9:15)

Zlínský tým nastoupil k utkání s odhodláním nepodcenit soupeře a podat co nejlepší výkon. Rozjezd hostů byl pozvolný, stav skóre byl v 8. minutě 0:4, v 16. minutě se navýšil na 1:7. V úvodní části výborně chytala zlínská A. Vařechová, v domácí brance taky zneškodnila spoustu šancí hostů B. Kryšková. Ve druhé části první půle se začaly více prosazovat i domácí házenkářky.  V závěru prvního poločasu Zlín střídal brankařky, za obranu hostů se postavila Ž. Stojarová, která hned třemi zákroky v řadě přibrzdila soupeřky v náporu. Shodně třikrát se ve zlínském dresu střelecky prosadily J. Mizerová, M. Daňková, L. Sekulová a E. Minárčiková.

Druhou polovinu utkání začali lépe opět hosté a čtyřmi brankami přispěli k většímu klidu na zlínské střídačce. V brance pokračovala spolehlivá Ž. Stojarová, kterou po třinácté brance vystřídala K. Opátová. Trio zlínských golmanek tak dostalo poměrově podobný časový prostor k otestování aktuální formy a ukázalo své kvality. Střelecky se více opět dařilo mladičké M. Daňkové, K. Sedláčkové, M. Kříčkové. Utkání bylo pro hostující tým dobrým testem před nedělním 8. kolem MOL ligy, kdy Zlín hostí Olomouc. Domácí celek, prvoligový tým Otrokovic, byl jako vždy zdatným a houževnatým soupeřem.

Určitou nostalgii před utkáním zažívala jedna z bývalých hráček Otrokovic, rychlonohé křídlo Lenka Sekulová. „Když jsem vešla do haly, hned se mi vybavovaly vzpomínky na časy, které jsem zde prožila. Bylo to hodně zvláštní, nenastupovat na straně domácích, ale na straně soupeře. Byla jsem hodně nervózní, jak bude zápas probíhat, ale nakonec to ze mě se začátkem utkání všechno spadlo. Využili jsme toto utkání pro trénink a zkoušení různých věcí, které se nám z větší části dařily plnit. Potvrdili jsme roli favorita a nejdůležitější je, že nenastala žádná zranění.“

Sestava a branky Zlína: A. Vařechová, Ž. Stojarová, K. Opátová - M. Daňková 6, J. Mizerová 4, E. Minárčiková 4, L. Sekulová 4, M. Kolářová 3, M. Sekulová 3, M. Kříčková 3, K. Sedláčková 3, J. Sedláková 1, L. Polomíková 1, V. Hubová

Branky Otrokovic: K. Žůrková 4 /2,  A. Vyoralová 3, T. Divílková 3, B. Vyoralová 3, J. Machovská 2, K. Němečková 2, A. Zpěváková 1, M. Bergerová 1, D. Hnaníčková 1

Sedmičky: 3/2 - 2/0, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: M. Bečička, J. Horák, diváků: 200