Ženy měly body s Pískem na dosah

Zlínské házenkářky i přes obrovskou bojovnost prohrály v 7. kole MOL ligy těsně s Pískem.

Handball PSG Zlín - Sokol Písek 27:28 (14:16)

Domácí tým sehrál velkou bitvu s Pískem. Vyrovnaná herní partie v první půli přinesla dílčí dvoubrankové vedení hostů. Bojovné utkání mělo od začátku spád, hrálo se oboustranně rychle.

V 35. minutě se podařilo Zlínu srovnat na 19:19 a vzápětí otočit utkání na 20:19. Za pár minut bylo skóre 23:20 a nastaly klíčové okamžiky, kdy místo dalšího navyšování Zlín poskytnutou šanci nevyužil a vedení chybami ztratil. Písek čtyřmi brankami v řadě opět otočil výsledek na 23:24. Posledních osm minut se oba týmy přetahovaly o těsné vedení, které nakonec skončilo nešťastnou těsnou prohrou domácích.

V brance Zlína se postupně vystřídaly všechny tři brankařky. Na obou stranách se střelecky dařilo všem tradičním oporám.

"Vzhledem k vývoji utkání je pro nás těsná prohra krutá, utkání by určitě víc slušela remíza. Tým dnes šlapal naplno, věřil si, ztráta bodů v domácím prostředí nás hodně mrzí. Musíme se co nejrychleji oklepat a co nejlépe se připravit na další utkání doma s Olomoucí," řekla po utkání trenérka H. Kolářová.

Sedmičky: 3/2 - 4/3, vyloučení: 5 - 5, rozhodčí: P. Halada, J. Kosmák, diváků: 102

Sestava a branky Zlína: A. Vařechová, Ž. Stojarová, K. Opátová - M. Kolářová 8/2, M. Kříčková 4, V. Hubová 3, M. Daňková 3, M. Sekulová 3, E. Minárčiková 3/1, L. Sekulová 2, J. Mizerová 1, J. Sedláková, K. Gajdošíková

Branky Písku: K. Kubišová 7, H. Kvášová 7/2, M. Pešková 5, M. Hauserová 4/1, A. Merglová 2, V. Benešová 2, M. Součková 1