Ženy urvaly výhru v Hlohovci, J. Sedláková vsítila první branky v MOL lize

Zlínské házenkářky vyhrály v 6. kole MOL ligy s dalším slovenským nováčkem soutěže.

HC Sporta Hlohovec - Handball PSG Zlín 25:33 (10:19)

Zlín nastoupil k utkáníl bez dorostenek K. Sedláčkové (nemoc), M. Daňkové a K. Křižanové. Domácí tým dokázal držet krok se Zlínem do 12. minuty a stavu 7:7. K. Opátovou v brance vystřídala Ž. Stojarová, která několika jistými zákroky spoluhráčkám pomohla ke klidu. Ve zbývajících minutách první půle převzali otěže zápasu hosté a rychle navyšovali skóre. Výborně pracovala celá zlínská obrana. O branky se podělila většina hráček na hřišti.

Ve druhém poločase Hlohovec uhrál se soupeřem vyrovnanou partii a dokonce o branku dílčí třicetiminutovou část vyhrál. Zlín si nakonec vítězství pohlídal a zaslouženě získal dva body. Střelecky vynikly všechny tradiční opory Zlína. Svoje první branky v nejvyšší ženské soutěži zaznamenala bývalá talentovaná brankařka J. Sedláková (mládežnická reprezentantka), která po letech zatoužila vyzkoušet házenou na jiném postu. Tentokrát se prosazovala z pravého křídla.

"Do zápasu jsem šly s tím, že chceme urvat body a to se i povedlo. Myslím si, že jsme podaly skvělý výkon, nevzdaly to a bojovaly až do konce. Fungovala nám jak obrana, tak útok, i když někdy s menšími chybkami. Jsem ráda, že jsem dostala příležitost si zahrát. Nechtěla jsem nic zkazit, hodně jsem se snažila a soustředila se jen na hru. Když jsem dala svůj první gól, tak jsem to nějak neprožívala, že je to můj první gól. Po zápase jsem byla ale nadšená, že jsem do hry mohla nastoupit a dokonce si dát i góly. Je to úplně jiná hra jak v 1. lize, kde jsem působila minulý rok," řekla po utkání J. Sedláková.

Sestava a branky Zlína: K. Opátová, Ž. Stojarová, A. Vařechová - E. Minárčiková 6/2, M. Kolářová 5, M. Kříčková 5, V. Hubová 5, M. Sekulová 4, J. Mizerová 2, J. Sedláková 2, L. Sekulová 2, L. Polomíková 1, K. Gajdošíková 1

Branky Hlohovce: S. Demajová 8, D. Czuczorová 8, S. Bahelková 2, K. Kisová 2, M. Tulipánová 2, I. Skaličanová 1, N. Petriková 1, M. Luščonová 1

Sedmičky: 9/8 - 3/2, vyloučení: 2 - 6 + ČK J. Mizerová, rozhodčí: A. Majstrík, M. Manek, diváků: 150