Regionální derby vítězně pro domácí

MUŽI NEVYUŽILI MOŽNOST K POSTUPU NA VEDOUCÍ PŘÍČKU

 
4. kolo první ligy v házené mužů svedlo do vzájemného souboje dva regionální soupeře – naši muži hostovali v BYSTŘICI p/H.
Pohled na tabulku před utkáním favorizoval v tomto duelu naše družstvo – Bystřice p/H 12. místo a 0 bodů, Zlín 3. místo a 6 bodů. Je pravda, že náš tým k plnému bodovému zisku 100% využil ve všech třech dosavadních utkáních domácího prostředí a souboj v Bystřici p/H byl letošním prvním na hřišti soupeře.
Že bodové zisky a tabulkové pořadí jsou mnohdy jen hra čísel, dokazovali bystřičtí hráči hned od úvodu utkání. Utkání začalo oťukáváním obou soupeřů a první branka zápasu padla z ruky našeho Radka Doležela až ve čtvrté minutě zápasu. Vedli jsme 1:0 a jak ukázaly další minuty, bylo to poprvé a naposledy. Ihned z protiútoku domácí srovnali na 1:1 a potom už jen následovala smršť dalších branek v naší síti, která se zastavila až na stavu 7:1 – to bylo už za polovinou prvního poločasu a za tuto dobu jsme byli úspěšní jen jednou !!!!!!!!, ale stihli jsme toho pokazit víc než dost. Štěpán Krůpa v naší brance dělal co mohl (za těch odehraných 17 minut měl 6 úspěšných zákroků, ale brankář domácích jich měl díky naší nedůrazné a nepřesné střelbě dokonce 9 !!!!!). Nervozita na rukou našich hráčů se projevila i na ztrátách míčů pokaženými přihrávkami – v tomto časovém úseku jsme jen nepřesnými přihrávkami přišli o 6 míčů a v obraně „vyrobili“ navíc dvě sedmičky. Lze říci, že o osudu utkání rozhodlo prvních sedmnáct minut celého zápasu, které domácí vyhráli 7:1.
 
V dalším průběhu prvního poločasu sice brankostroj domácích poněkud ustal a hra se vyrovnala, ale domácí si bezpečný brankový rozdíl dokonale pohlídali. Když jsme snížili na čtyři branky (7:3), Bystřice ihned odskočila až na sedm branek (10:3). Po našem snížení na čtyři branky (10:6) opět kontr domácích na pětibrankový rozdíl. A tak utkání probíhalo až do konce první půle, kterou jsme prohráli o pět branek (12:7).
Největší rozdíl mezi oběma soupeři v prvním poločase byl v technických chybách, které domácí trestali brankami (za první poločas jich naši hráči „vyrobili“ celkem 13 !!!!!!!!!! proti pěti ztrátám míčů u domácích).
Takže průběh prvního poločasu velmi podobný, jako v předešlých třech domácích utkáních.
 
Začátek druhého poločasu se opět podobal těm třem předešlým – tři útoky a 3 branky v řadě za sebou v síti domácích (snížení na nadějných 12:10). Bystřice však včas kontrovala a nedovolila obrat (16:11). To bylo po deseti minutách hry druhého poločasu. Další pokus o brat ve skóre podnikli naši hráči mezi čtyřicátou a padesátou minutou utkání a téměř se jim to podařilo. Zlepšenou střelbou s minimem ztrát míčů dokázali snížit vedení domácích na jedinou branku (19:18) a vykřesat tak druhou naději na obrat ve vývoji utkání. Jenže bystřičtí opět „slepenými“ brankami odskočili na 22:18 v době, kdy do závěrečného hvizdu zbývalo jen pět minut a naše družstvo už nemělo sílu na obrat.
Přesnější střelbou a podstatným snížením ztrát míčů nakonec naši muži dokázali druhý poločas zremizovat a z Bystřice p/H odjeli s letošní první porážkou 26:21.
 
Utkání bylo hlavně soubojem obou brankářů s útočníky soupeře a jejich úspěšnost byla velmi vysoká (bystřický T. Janků měl 44% a náš Š. Krůpa 40%) – oba golmani dva vyšli z tohoto souboje vítězně.
Co rozhodlo o naší první prohře, byly ztráty míčů. Naši hráči jich „vyrobili“ neskutečných 19 !!!!!!! (v prvním poločase 13 !!!!!!!!!!) a domácí jen 9 za celé utkání.
Vůbec se nedařila střelba spojek, která „zdobila“ náš kolektiv v utkání hlavně proti Hustopečím.
Našim hráčům vůbec nelze upřít snahu a bojovnost, ale tentokrát byl soupeř lepší, přesnější a hlavně na přihrávkách klidnější.
Škoda - v případě vítězství mohli poskočit na 1. místo v tabulce.
 

K nápravě bude mít naše družstvo příležitost už tuto neděli 20. října, kdy hostí celek NÁCHODA. Utkání začíná v 17,00 hodin.

 

                                    HK BYSTŘICE p/H – HC ZLÍN
                                                 26:21 (12:7)

 
  
SESTAVA a STŘELCI:
Krůpa, Gajdošík – Kuzma, Březovský 1, Novák 2, Vavrys 5/5, Šáš 1, Korger 3, Doležel 4, Kolařík,  Zaoral 1, Gabriž, Mařík 2, Weintritt 2
 
VYLOUČENÍ:
Bystřice p/H 3 + ČK
Zlín 4
 
SEDMIČKY:
Bystřice p/H 5/5
Zlín 6/5