Ženy se protrápily k výhře

Zlínské házenkářky vyhrály po zlepšené druhé půli v 5. kole MOL ligy s nováčkem soutěže, Dunajskou Stredou.

Handball PSG Zlín - MŠK Dunajská Streda 29:21 (10:8)

Zlínské házenkářky nastoupily po reprezentační pauze a dvou prohrách s odhodláním bodovat. Na začátku se nemohli domácí dostat do potřebného tempa, obrana přitom fungovala, výborně chytala Ž. Stojarová. Jen útok vázl, chyběla důraznější střelba a přesnější přihrávky. V 19. minutě byl stav 6:3, ve 24. minutě se dokonce hosté dostali do jednobrankového vedení. Zlínský tým soupeřův nástup zachytil a ihned srovnal. Do konce poločasu si vytvořil mírný náskok. Střelecky vynikala dvojice M. Kolářová s M. Kříčkovou, které vsítily po čtyřech brankách.

Druhý poločas byl ještě v 39. minutě otevřený stavem 16:13. Zlínské hráčky však zavelely k útoku a pěti brankami v řadě výrazněji soupeřkám odskočily, v 46. minutě bylo skóre 21:13.  K nejlepším střelkyním Zlína se k již zmiňovaným z prvního poločasu přidala i L. Sekulová. Do branky střídala A. Vařechová. Zlín se k výhře protrápil a s úlevou si připisuje dašlí důležité body do tabulky. Hru hostů tvořily a střelecky vynikaly spojky M. Rajnohová s B. Bízikovou.

"Po slabší třicetiminutovce jsme ve druhém poločase statečně bojovaly a nedaly soupeřkám šanci. Jsme moc rády, že se nám podařilo dotáhnout zápas do vítězného konce a děkujeme všem za podporu," řekla nejlepší zlínská střelkyně M. Kolářová.

Sestava a branky Zlína: Ž. Stojarová, A. Vařechová, K. Opátová - M. Kolářová 9/4, M. Kříčková 6, L. Sekulová 6, E. Minárčiková 3, L. Polomíková 2, K. Sedláčková 2,  V. Hubová 1, M. Sekulová, J. Sedláková, K. Gajdošíková

Nejvíce branek Dunajské Stredy: B. Blogárka 7/1, M. Rajnohová 6/2, M. Straková 3

Sedmičky: 5 - 4, vyloučení: 4 - 4 + ČK C. Bugárová, rozhodčí: M. Bareš, J. Uhlíř, diváků 128