Otec proti synovi - syn proti otci

MUŽI JSOU DOMA ZATÍM STOPROCENTNÍ

 
Díky stavebním úpravám ve sportovní hale ve Velké Bystřici přijali zlínští házenkáři nabídku svého soupeře ve druhém prvoligovém kole – Házené VELKÁ BYSTŘICE – na změnu pořadatelství.
Po zahajovacím kole druhé nejvyšší házenkářské soutěže mužů, minulý týden doma se Dvorem Králové, nastoupili zlínští házenkáři, díky této dohodě, i ve 2. kole 1. ligy mužů opět před svými fanoušky na domácí půdě.
Na jedné straně výhoda tří utkání v domácím prostředí hned na začátku soutěže, dává družstvu naději na dobrý vstup do nového soutěžního ročníku s výhlídkou na bodový zisk, ale na druhé straně je také pro hráče zavazující právě na předpokládané body. Teď jde o to, jak se s touto situací naši hráči poperou.
 
Kuriozitou utkání byl rodinný souboj otce se synem – trenéra domácích Jiřího Mičoly st. a jeho syna Jiřího Mičoly ml. v dresu Velké Bystřice, hráče se zkušenostmi z nižších soutěží v Německu i extraligové Litovle. Těch ještě nedávno extraligových hráčů má celek Velké Bystřice ve svém kádru víc – J. Kubis hrál  extraligu v Brně, M. Tůma ještě v loňské sezóně oblékal dres Hranic a před několika léty si extraligu zahrál také D. Mužík a to ve zlínských barvách. Navíc v současných extraligových Hranicích hostují M. Vydra a N. Menšík.  
Takže velmi zkušený soupeř, kterému se ale zatím nedaří podle předsezónních představ vedení klubu. V prvním kole letošní soutěže prohráli naši nedělní soupeři ve Vršovicích o dvě branky 29:31.
 
O svých kvalitách hosté přesvědčovali hned od první minuty utkání, a vůbec po celý první poločas, kdy byli po většinu času ve vedení, v polovině první půle dokonce až o čtyři branky 8:4. Většinou byl brankový rozdíl jedno až dvoubrankový, ale také 4x tříbrankový (5:8, 7:10, 9:12 a 10:13). Naše družstvo v prvních třiceti minutách vedlo jen jednou – 3:2 v šesté minutě utkání. Ke cti našim hráčům slouží, že vývoji utkání nepodlehli, nepřestávali bojovat a vždy upravili skóre na hratelný brankový rozdíl. Odměnou jim byly poslední tři minuty prvního poločasu, během kterých srovnali na poločasových 13:13 zásluhou dvou branek R. Doležela a jedné J. Brhela z pivota. Hosté svými brankami trestali poměrně velké množství ztrát míčů nepřesnými přihrávkami našich hráčů a naše potíže s proměňováním i těch nejjasnějších brankových příležitostí.
 
Nástupem do druhého poločasu se situace poněkud obrátila. Nejprve šli do vedení naši hráči na 14:13, hosté kontrovali na 15:14 ve svůj prospěch a tak to pokračovalo první polovinu druhé půle, kdy naše jednobrankové vedení hosté vždy srovnali na remízový stav (16:16, 17:17, 18:18, 19:19, 20:20). Když jsme vstřelili 21 branku (21:20), nikdo nečekal, že se během dvou minut skóre diametrálně otočí z našeho jednobrankového vedení 21:20 na tříbrankové vedení hostů 24:21. To bylo osm minut před závěrečným hvizdem rozhodčích a zdálo se, že osud utkání je zpečetěn. Ovšem naše družstvo se nepoložilo a během dvou minut srovnalo na 24:24 a bylo opět na koni. Hosté sice ještě vedli 24:25, ale předchozí dohnaná branková ztráta naše hráče pořádně povzbudila, a to tak dokonale, že poslední pětiminutovku utkání vyhráli 5:1 a celé utkání 29:26.
 
Tak jak hosté trestali naše družstvo v prvním poločase brankami za naše nepřesné přihrávky, tak naopak naše družstvo trestalo za stejné chyby celek hostů v poločase druhém.
Proti minulému týdnu se podstatně zlepšila produktivita našeho útoku (ale i tak neproměnění některých vyložených šancí mrzí), obrana byla dostatečně agresivní (i když přece jen by se dalo v některých momentech vytknout přílišné spoléhání se na bloky).
 
Střelecky vyšlo utkání M. Gabrižovi na levé spojce, který sice svůj pobyt na hrací ploše začal nepřesnou přihrávkou a ztrátou míče, aby tuto chybu odčinil ještě v prvním poločase následnými třemi podařenými trefami ze tří pokusů. Jeho tah na branku byl ukázkový a potvrdil to i ve druhém poločase dalšími čtyřmi brankami z pěti pokusů. Dařilo se na středu O. Vavrysovi, který k bezpečně proměněným sedmičkám přidal navíc 3 branky ze hry a na pravé spojce byl nebezpečný R. Doležel, který si ke svým pěti brankám navíc ještě „vykoledoval“ 2x vyloučení soupeře na dvě minuty.
Nedařilo se J. Šášovi, který ale nastoupil se sebezapřením s pořezanou odhodovou rukou a se zatejpovaným šitím řezné rány. I přes tento hadicap si na sebe „vykoledoval“ jedno vyloučení soupeře a kromě jedné branky měl tři asistence na brankách svých spoluhráčů.
O pět branek z prostoru pivota se podělili všichni tři naši pivoti a zvláště J. Zaoral začíná být pravidelným „přispivatelem“ do našeho brankového konta.
Samostatnou kapitolou byl L. Weintritt – v průběhu utkání několik neproměněných jasných šancí, dva míče darované soupeři špatnou přihrávkou, na druhé straně ale získaná sedmička a vyloučení soupeře, aby to vzal v závěru utkání, kdy jsme vedli o jedinou branku 26:25, na sebe a překvapivým průnikem obranou soupeře nejprve z náskoku a vzápětí přímo ze spojky zvýšil naše vedení na tři branky.
Branek našich křídel jsme už viděli víc, ale tentokrát neměli tolik příležitostí ke střelbě. Není to jen zásluha obrany soupeře, ale hlavně hrou našich spojek, které občas trochu pozapomínají, že mají za svými zády ještě jednoho spoluhráče. Ale i tak z těch málo příležitostí naše křídla vytěžila maximum, když ze tří střel získala tři branky – D. Korger a O. Balun.
No a jistotou za naší obranou byl Š. Krůpa v brance. I přes krátké hluché místo ve druhém poločase, kdy ho na chvíli střídal J. Gajdošík, měl hodně vysokou úspěšnost zákroků – téměř 43%.
 
Druhý úspěšně splněný úkol – dvě domácí utkání = 4 body.
 
Ten třetí nás teprve čeká. Třetí zápas na domácí půdě tento víkend v neděli a navíc s vítězem loňského prvoligového ročníku Házená Legata HUSTOPEČE.
 
Jste všichni zváni do sportovní haly DATART ve Zlíně na 3. kolo 1. ligy mužů, která hrají naši muži v neděli 6. října v 15,00 hodin odpoledne.
 
 

                                    HC ZLÍN – Házená VELKÁ BYSTŘICE
                                                       29:26 (13:13)

 
 SESTAVA a STŘELCI:
Krůpa, Gajdošík – Kuzma, Vavrys 6/3, Šáš 1, Weintritt 3, Gabriž 7, Mokrejš, Balun 1, Novák, Doležel 5, Kolařík, Körger 2, Zaoral 3, Brhel 1
 
VYLOUČENÍ:
Zlín 2
Velká Bystřice 6 + ČK
 
SEDMIČKY:
Zlín 3/3
Velká Bystřice 1/1
 
 
3. kolo soutěže hrajeme opět na domácí půdě a věříme, že hráči předvedou podobný bojovný výkon jako proti Velké Bystřici a že se i s vaší pomocí udržíme na vítězné vlně.
Přijďte se přesvědčit a hlavně povzbudit naše družstvo proti loňskému prvoligovému mistrovi Legatě HUSTOPEČE.
 

                                              HC ZLÍN – Házená Legata HUSTOPEČE
                                                              neděle 6. října 2019
                                                                    
15,00 hodin