Zahajuje celostátní soutěž mužů - 1. liga

MUŽI BUDOU HRÁT 3x NA DOMÁCÍ PŮDĚ

 
 
Minulý víkend si naši muži odbyli úspěšný vstup do nového házenkářského soutěžního ročníku 2019/2020 vítězstvím ve 2. kole Českého poháru na půdě Bohunic.
Tento víkend je čeká zahájení bojů ve druhé nejvyšší republikové soutěži – celostátní 1. lize a soupeř ze DVORA KRÁLOVÉ, který své první utkání v letošním Českém poháru prohrál na půdě druholigového Jablonce 17:26 a z dalších bojů ČP je vyřazen.  
 
Hned na úvod byl našemu družstvu nalosován soupeř, se kterým (a s dalšími třemi týmy) v minulé sezóně bojovalo až do konce soutěžního ročníku o udržení se v prvoligové soutěži.
Nakonec tato „minitabulka“ skončila pro oba nedělní soupeře úspěšně, když se oba dva umístili na nesestupových místech.
Jen pro osvěžení paměti:
  8. místo     Dvůr Králové          13 bodů
  9. místo     Zlín                            10 bodů
10. místo     Jičín                            10 bodů
11. místo     Náchod                       8 bodů
 
Po skončení loňské soutěže ale z 1. ligy nesestoupil nikdo, protože se po různých perepetijích, nejasnostech a nezájmu družstev na předních místech prvoligové tabulky přece jen našel postupující do nejvyšší extraligové soutěže, dále prvoligovou soutěž doplnil sestupující z extraligy a na 12 účastníků doplnil 1. ligu vítěz baráže mezi vítězi dvou moravských druholigových soutěží. Vítězové dvou českých druholigových soutěží neměli o postup do 1. ligy zájem a baráž se mezi nimi vůbec nehrála.
Do extraligy postoupil až ze 4. místa prvoligový nováček - družstvo Maloměřic.
Po své páté sezóně mezi celky nejvyšší soutěže, sestoupilo z extraligy do 1. ligy družstvo Litovle.
No a tím dvanáctým účastníkem 1. ligy je vítěz baráže mezi vítězi dvou moravských druholigových soutěží Vsetín, který postoupil přes Bohunice.
 
Letošní ročník 1. ligy mužů má tedy 12 účastníků.
Změna je u vítěze naší soutěže, který na rozdíl od minulých let, nepostupuje do extraligy přímo, ale přes baráž s posledním celkem extraligové tabulky.
Stejně jako v minulých letech, sestupují do druholigových soutěží poslední dva celky prvoligové tabulky.
 
S naším nedělním soupeřem jsme se za působení v 1. lize utkali celkem 6x a vždy zvítězilo domácí družstvo. Největší brankový rozdíl mělo hned první vzájemné utkání na podzim 2016 a bylo to ve Zlíně, kdy jsme zvítězili 42:24. Nejtěsnějším rozdílem skončila odveta tohoto utkání na jaře 2017 ve Dvoře Králové, kterou jsme prohráli 21:22.
Jedna kuriozita ze vzájemných duelů – loňský ročník jsme začínali také 22. září, také v 17,00 hodin, ale ve Dvoře Králové a opět byla dodržena neporazitelnost v domácího celku – prohráli jsme 25:31. V odvetě ve Zlíně jsme vyhráli 29:23.
 

                                 HC ZLÍN – 1. HK DVŮR KRÁLOVÉ
                                               1. liga mužů
                                         neděle 22. září 2019
                                                17,00 hodin

 
 
 
Doma uvidíme naše muže ještě v dalších dvou následujících duelech.
Z důvodu stavebních úprav v hale VELKÉ BYSTŘICE, došlo k dohodě mezi oběma kluby o přehození pořadatelství a tak utkání 2. kola prvoligové soutěže bude odehráno také ve Zlíně.
Třetí kolo už hrajeme podle rozpisu soutěže a týden po Velké Bystřici budeme hostit loňského vítěze 1. ligy, celek HUSTOPEČÍ.
 
 
                                                                HC ZLÍN – Házená VELKÁ BYSTŘICE
                                                                                     1. liga mužů
                                                                               neděle 29. září 2019
                                                                                     16,00 hodin
 
 
                                                             HC ZLÍN – Házená Legata HUSTOPEČE
                                                                                    1. liga mužů
                                                                              neděle 6. října 2019
                                                                                    17,00 hodin
 
 
 
Naši muži začnou svou 4. prvoligovou sezónu.
Po sestupu z extraligy v roce 2016, obsadili ve své první prvoligové sezóně 2016/2017 z dvanácti účastníků 3. místo, v následující sezóně 2017/2018 z deseti účastníků to byla až 8. příčka prvoligové tabulky a v doposud poslední, loňské sezóně 2018/2019 z jedenácti účastníků opět závěr tabulky – 9. místo.
Takže v posledních dvou sezónách nic moc světoborného.
Je pravda, že po sestupu z extraligy se začal náš kádr hodně měnit. Ti nejlepší změnili působiště, někteří skončili úplně, v loňské sezóně dokonce pravidelně nastupovalo několik starších dorostenců a naše družstvo patřilo k věkově nejmladším celkům v prvoligové soutěži.
 
Složení našeho týmu pro právě začínající sezónu je opět úplně jiné proti loňské sezóně.
Se zlínským dresem se po sezóně 2018/2019 rozloučilo celkem 13 !!!!!!!!!!! hráčů.
- přestup - D. Kolařík, Š. Slovák (oba do Luhačovic), I. Jirák (do Zubří)
- ukončení ročního hostování - Š. Krůpa, T. Cáb, M. Weber, D. Chomič, J. Pavlíček, L. Weintritt
- konec ze studijních důvodů - R. Škalda, D. Daněk, J. Rosman
- přerušení aktivní činnosti - V. Fabík
 
Manažerovi družstva Radimovi ŠIMKOVI společně s trenérem Jiřím MIČOLOU se pro právě začínající sezónu podařilo přivést do kádru hodně nových i staronových jmen, ale hlavně se podařilo posílit hráčskou zkušenost.
Proto jsou cíle pro letošní sezónu také podstatně vyšší a neměla by se opakovat situace z posledních dvou ročníků, kdy jsme hráli skorou celou soutěž na nižších patrech tabulky a strachovali se o udržení prvoligové příslušnosti.
 
A koho má trenér Mičola pro novou sezónu k dispozici?
Naštěstí zůstalo pohromadě zdravé jádro „mazáků“, i když některým z nich tento titul pro jejich věk ani moc nepřísluší – Honza ZAORAL (25), Honza ŠÁŠ (25), Ondra VAVRYS (22), Michal KOLAŘÍK (22), Oliver BALUN (24), Jiří BRHEL (23).
Dále z loňského kádru zůstávají už jen samí „bažanti“. Především zřejmě asi nejmladší prvoligová brankářská dvojice Radim VAŠKOVIČ (20) s Honzou GAJDOŠÍKEM (20) a hráči Mirek HLUŠTÍK (19), stále ještě starší dorostenec David KUBIŠ (18) a po téměř roční pauze se vrací do kádru Honza KUZMA (20), kterému vystavily na začátku minulé sezóny stopku zdravotní problémy.
Z loňského staršího dorostu přichází do širšího kádru odchovanec Daniel ČAMEK (19).
S družstvem mužů také trénují dva nadějní zlínští mladší dorostenci Matěj OŠKERA a Tadeáš MOKREJŠ (oba 16). T. Mokrejš má vyřízené ostaršení a může hrát i utkání mužů.
Osvědčila se loňská spolupráce s extraligovým Zubřím, ze kterého přichází do zlínského dresu hned trojice hráčů. Především je to s extraligovými zkušenostmi na opakované hostování opět brankář Štěpán KRŮPA (22) a dva mladí hráči na limitovaný přestup Dan KÖRGER (22) a Filip NOVÁK (18).
Loňské hostování ze Vsetína zkušeného a bývalého hráče extraligového Brna Lukáše WEINTRITTA (29) se změnilo na přestup do Zlína.
Z Německa se po roce a půl a se zkušenostmi z druhé nejvyšší soutěže vrací do našeho dresu Radek DOLEŽEL (25).
Pro posílení obrany a střelecké potence spojek přichází na půlroční limitovaný přestup urostlý Michal GABRIŽ (24) z Bystřice p/H (v minulosti hrál u nás dorosteneckou soutěž a mužskou extraligu).
Z Luhačovic hostuje v našem dresu jejich nejlepší střelec David BŘEZOVSKÝ (22), který v minulosti již také prošel zlínským dresem.
Další novou tváří v našem kádru, tentokrát na hostování z Ivančic, je střední spojka Daniel MAŘÍK (22).
To je 22 jmen, která k dispozici proti loňsku nezměněný realizační tým ve složení – trenér Jiří MIČOLA, vedoucí družstva Petr NOVÁK, manažer družstva Radim ŠIMEK a asistent trenéra Vít SICHA.  


                                                       PŘIJĎTE POVZBUDIT NAŠE MUŽE V JEJICH ZAHAJOVACÍM UTKÁNÍ

                                                JE VÍTÁN KAŽDÝ HLAS, KAŽDÝ FANOUŠEK A PŘÍZNIVEC MUŽSKÉ HÁZENÉ