2. kolo Českého poháru mužů

MUŽI DOVEZLI Z BOHUNIC POSTUPMizerný první poločas, velmi dobrý poločas druhý - tak lze v krátkosti a výstižně komentovat průběh utkání 2. kola ČP mužů, které naše družstvo minulou neděli odehrálo v BOHUNICÍCH.
Bohunice mají velmi ambiciózní celek, hrají 2. ligu a v loňské sezóně bojovaly v baráži ve vyrovnané sérii se Vsetínem o postup do 1. ligy. Nakonec byl tím postupujícím a novým účastníkem prvoligové soutěže Vsetín, ale Bohunice už v této baráži ukázaly svou kvalitu.

Od začátku byla na hrací ploše cítit nervozita. Začalo to pozdějším příchodem rozhodčích na hrací plochu, v páté minutě zjistil zapisovatel, že domácí hráč, který dostal dobrou minutu před tímto zjištěním žlutou kartu za faul na Lukáše Weintritta, není vůbec napsaný v zápise o utkání, dále následovala několikaminutová pauza „výrobou“ nového zápisu už s kompletní sestavou Bohunic a ke konci první půle vše vyvrcholilo červenou kartou pro faulovaného Michala Gabriže, který neudržel nervy na uzdě a za oplácení šel pod sprchy.

V prvním poločase byl velkou překážkou pro naše hráče především brankář Jiří Bavlnka, který naše střelce přiváděl k zoufalství. Absolutně se nám nedařila střelba ze hry. První tři branky jsme dali ze 7m hodů (vedli jsme 1:0, 2:1 a 3:2), které bezpečně proměnil Ondra Vavrys a první úspěšnou střelou ze hry vstřelil naší čtvrtou branku až v osmé minutě prvního poločasu opět Ondra Vavrys (vyrovnal na 4:4). Ostatním našim hráčům střelba v prvním poločase vůbec nešla. Úplným opakem byli hráči Bohunic, kteří měli úspěšnost střelby v prvních třiceti minutách téměř 70% proti našim necelým 45%. Ještě v 10-té minutě první půle bylo skóre nerozhodné 4:4, ale potom se už začala projevovat vyšší úspěšnost domácích střelců (6:4, 7:5, 8:7, 10:7, 10:9, 12:9).
Naštěstí naše obrana dokázala pokrýt střeleckou neúspěšnost útoku (jen v prvním poločase 7 bloků – především Radek Doležel, kterému sekundovali Lukáš WeintrittHonzou Zaoralem) a výsledkem byl, i když pro nás nepříznivý, ale přece jen hratelný tříbrankový rozdíl ve skóre 12:9 pro domácí.
Plusem prvního poločasu bylo minimum ztrát míčů špatnými přihrávkami nebo technickými chybami (na naší straně pouze dvě špatné přihrávky).

O co byla střelecká úspěšnost našeho družstva v prvním poločase nižší, o to byla výraznější hned od první minuty druhého poločasu. Nastartoval to svými dvěma brankami Oliver Balun, kterého do trháku 2x poslal Honza Šáš a svou vůbec svou první brankou v utkání srovnal skóre na 12:12 Radek Doležel. A byli jsme opět ve hře.
Domácí šli do vedení na 13:12, ale naši vzápětí upravili na 13:13 – a tak to pokračovalo prvních deset minut druhé půle až do stavu 17:17.
Během následujících tří minut jsme odskočili svému soupeři na tři branky (17:20) a jak ukázal další průběh druhého poločasu, byl to rozhodující zlom ve vývoji tohoto zápasu. Svou šanci naši hráči už nepustili – Ondra Vavrys dál pokračoval ve svém střeleckém apetitu a jistém proměňování sedmiček, ke kterým přidal navíc několik branek ze hry, kanonádu po nulovém prvním poločase spustil Radek Doležel (ze sedmi střel ve druhé půli 7 branek), k jediné brance z prvního poločasu přidal Honza Šáš další tři úspěšné trefy, Honza Zaoral byl stoprocentní z pivota (3 branky).
Lukáš Weintritt, kromě organizace naší obrany, úspěšně zásoboval přesnými přihrávkami spoluhráče v trháku a na pivotu, několik asistencí si ke svým brankám připsal také Honza ŠášRadkem Doleželem.
Prostě, proti prvnímu poločasu otočení o 360 stupňů, procento úspěšnosti střelby a proměňování šancí stouplo až k 80 %. Proti prvnímu poločasu nárust téměř o 100% a to také vedlo Jiřího Bavlnku, který byl v první půli téměř neprůstřelný, k odchodu na střídačku.
V posledních dvaceti minutách se naše vedení pohybovalo mezi šesti až osmi brankami, naše družstvo hrálo v pohodě a kontrolovalo hru.
Tímto dokonalým obratem naši hráči sami sobě dokázali a přesvědčili se, že se vyplatí soustředit se jen na svůj výkon, věnovat se jen a jen hře, plnit pokyny trenéra a případné připomínky či výhrady k čemukoliv jinému přenechat realizačnímu týmu.

Toto zasloužené vítězství může sloužit jako pozvánka pro fanoušky a příznivce házené na 1. kolo prvoligové soutěže, kterým naši muži zahájí nový soutěžní ročník 2019/2020 v neděli 22. září v 17,00 hodin domácím utkáním s celkem DVORA KRÁLOVÉ.

 

                                              TATRAN BOHUNICE – HC ZLÍN

                                                           26:32 (12:9)

SESTAVA a STŘELCI:

Vaškovič, Gajdošík – Kuzma 2, Vavrys 10/6, Šáš 4, Weintritt 1, Gabriž, Balun 2, Doležel 7, Novák, Kolařík 1, Kogler 2,
                                       Zaoral 3, Brhel