Muži se chystají na zahájení 1. ligy

POSLEDNÍ HERNÍ PŘÍPRAVA

 
Přípravné období zlínským házenkářům pomalu končí, finišuje herní příprava a s ní spojené pilování souhry všech nových hráčů s kádrem, který zůstal po loňské sezóně.
Na herní generálku před letošním prvním letošním soutěžním utkáním (Český pohár, neděle 15. září, v Bohunicích), si zlínští házenkáři pozvali druholigovou TELNICI, která hraje sice o soutěž níž, ale která má za sebou v Českém poháru odehraná již dvě soutěžní kola a to vítězná kola.
V 1. kole, které hrají družstva z nižších soutěží, zvítězili telničtí házenkáři v Juliánově 39:24 a ve 2. kole této soutěže, do kterého nastupují již také prvoligové celky,  porazili na domácí půdě Újezd u Brna 31:26. Takže soutěžní rozehranost má náš čtvrteční sparingpartner podstatně větší.
 
Vlastní večerní čtvrteční utkání skončilo vítězstvím našeho družstva 39:28, po poločase 20:12.
Poprvé se v jednom utkání a na jednom hřišti potkali všichni naši noví hráči (Krůpa, Gábriž, Březovský, Mařík, Körger, Novák, Doležel) společně s kádrem, který zůstal po loňské sezóně.
Trenér Mičola zkoušel různé varianty složení obrany i útoku, dal příležitost celé lavičce i včetně tří golmanů. Naši hráči hráli s chutí a vedli po celou hrací dobu. Pivoti měli stoprocentní střelbu (Weintritt se Zaoralem), poměrně hodně branek nastřílela naše křídla (Kuzma, Březovský, Körger, Novák), střelecky a brankově aktivní byli oba naši „středáci“ Vavrys s Maříkem, z krajních spojek to nejvíc lítalo Doleželovi. Naopak střelba moc nešla Šášovi, Gabrižovi a Kolaříkovi. Výsledek mohl být ještě výraznější, kdyby se dařilo proměňovat zcela jasné šance z proskoků (tady „kraloval“ Šáš, který brankáře hostů často dělal "pro nároďák“).
Obrana by měla být v letošní sezóně naší „výstavní síní“, protože postavy Weintritta, Doležela, Gabriže, doplněné Zaoralem, Brhelem, Kolaříkem si o to sami říkají. V utkání se nějaké chyby objevili, když naši hráči příliš spoléhali na bloky a šikovní menší hráči soupeře je prostřelovali. Ale i tak poměrně hodně střel naše obrana zablokovala.
 

                                      HC ZLÍN – Sokol TELNICE
                                               39:28 (20:12)

 
 SESTAVA a STŘELCI:
 
Krůpa, Vaškovič, Gajdošík – Weintritt 2, Doležel 9/1, Gábriž 1, Zaoral 2, Vavrys 6/2, Šáš 2, Brhel, Kolařík, Kuzma 2, Březovský 5, Mařík 5, Körger 1,     Novák 4
 
 
V neděli 15. září hraje naše družstvo své letošní první soutěžní utkání.
Je to 2. kolo Českého poháru, hraje se v Bohunicích a utkání začíná v 17,00 hodin.
 

                             PRVOLIGOVÁ SOUTĚŽ ZAČÍNÁ O TÝDEN POZDĚJI. 

                               NEDĚLE 22.9.2019, 17,00 HODIN
                                                                   
                                 HC ZLÍN - DVŮR KRÁLOVÉ

 
 
A jaký je letošní kádr zlínských házenkářů, ve kterém došlo proti loňské sezóně k velkým změnám?
 
BRANKÁŘI:
Štěpán KRŮPA (obnovení loňského hostování ze Zubří), Radim VAŠKOVIČ, Jan GAJDOŠÍK, Jan HRDINA (obnovení hostování z Napajedel)
 
LEVÁ KŘÍDLA:
David BŘEZOVSKÝ (hostování z Luhačovic), Oliver BALUN, Filip NOVÁK (roční limitovaný přestup ze Zubří)
 
LEVÉ SPOJKY:
Jan ŠÁŠ, Michal GÁBRIŽ (půlroční limitovaný přestup z Bystřice p/H), Tadeáš MOKREJŠ (ostaršený zlínský mladší dorostenec)
 
STŘEDNÍ SPOJKY:
Ondra VAVRYS, Daniel MAŘÍK (hostování z Ivančic)
 
PIVOTI:
Lukáš WEINTRITT (loňské hostování ze Vsetína se změnilo na přestup), Jan ZAORAL, Jiří BRHEL, David KUBIŠ (zlínský starší dorostenec)
 
PRAVÉ SPOJKY:
Radek DOLEŽEL (návrat z Německa), Michal KOLAŘÍK
 
PRAVÁ KŘÍDLA:
Dan KÖRGER (limitovaný roční přestup ze Zubří), Jan KUZMA (návrat po téměř ročním marodění)