Olomouc cup 2019 - starší dorostenky

 Poslední prázdninový víkend se zlínské starší dorostenky zúčastnili kvalitně obsazeného turnaje v Olomouci.

Odehráli jsme tři utkání v poměrně vysokém tempu. Bohužel nás postihl výpadek některých děvčat a tak jsme zápasy museli odehrát v neplném počtu, což nám sice dělalo problémy, ale i přes to si myslím, že holky zápasy zvládaly dobře. Zatím se potkáváme s velmi nevyrovnanými výkony, kdy máme první poločas velmi špatný a druhý velmi dobrý či naopak. Pořád jsme ale v přípravě a veříme, že se herní forma dostaví.

Pravdou zůstává, že na spojkové řadě máme zatím jen hráčky ročníku 2003 a ty zkušenosti a fyzické dispozice hráček některých až o dva roky starší prostě místy vidět jsou. Nebereme to však jako výmluvu, ba naopak děvčata v určitých úsecích předváděla velmi trpělivou hru, kde čekaly na soupeřovu chybu v obraně do poslední přihrávky, kterou úspěšně zužitkovaly. Dařilo se nám akce dohrávat i do křídel, která byla téměř neomylná a každé nabídnuté příležitosti se chopila. Letošní ročník soutěže pro nás tak bude hodně o sbírání zkušeností. Během měsíce by se k nám měla připojit hned dvojce spojek a budeme věřit, že děvčata která jsou ve stavu zraněných, se nám dají co nejdříve dopořádku a přejeme jim brzký návrat na palubovky.

Výsledky:
DHC Slavia Praha – HC Zlín 25:22 (13: 8)
MHK Bytča – HC Zlín 17:24 (9:13)
HC Zlín – DHK ZORA Olomouc 23:28 (15:14)

HC Zlín:  Stojarová Kristýna, Jechová Karolína – Hozová  Simona 6/3, Vodárková Annemarie, Daňková Michaela 22/3, Krajčová Natálie 5, Šimarová Kateřina 6/1, Sedláčková Kristýna, Neubauerová Anna 2, Hvozdenská Jana 5, Zahradníčková Markéta 16/1, Chludová Eva 1, Klinkovská Jana 7.
Trenér - Marek Kolář

Za zmínku stojí, že na tomto turnaji se tak setkala zároveň tři tréninková centra mládeže (Slavia i Olomouc mají velká TCM, Zlín má malé TCM). Zejména bych zmínil DHK Zoru Olomouc, která by měla letošní ročník dorostenecké ligy atakovat nejvyšší příčky. Díky hráčkám jako je Krupová, Kuxová, Kubálková, Žurková, Hejlová, které tvoří základní osu týmu a téměř všechny mají zkušenosti buď s reprezentací, první ligou nebo nejvyšší soutěží.