Muži si pozvali Hranice

HRANICE OPĚT UKÁZALY SVOU SÍLU

 
Na středeční večer si zlínští házenkáři pozvali na domácí palubovku, v rámci herní přípravy na novou sezónu, silného soupeře – extraligové HRANICE.
Před několika dny se naši hráči se stejným soupeřem utkali na turnaji v Hranicích s nelichotivým výsledkem 37:24, když hraničtí házenkáři ukázali velký náskok před naším družstvem v herní přípravě, který je dán v rozdílném začátku obou soutěží – extraliga začíná už příští týden a naše prvoligová soutěž až o čtrnáct dnů později.
 
A tento tréninkový náskok se projevil i ve středu na zlínské palubovce.
Do utkání nastoupilo naše družstvo, stejně jako na turnaji v Hranicích, ve „zkušební“ sestavě, protože trenér Mičola nemá ještě k dispozici jednak všechny zamýšlené posily a jednak některým dojíždějícím hráčům neumožnily účast jejich pracovní povinnosti.
Proti turnaji v Hranicích sice již nastoupili Honza ŠÁŠLukášem WEINTRITTEM, ale zase naopak chyběli naši střelci z víkendového turnaje Dan MAŘÍKMichalem GABRIŽEM a dále ještě Michal KOLAŘÍK s Davidem KUBIŠEM.
 
Vývoj prvního poločasu vypadal na náš reparát za utkání v Hranicích. Byl poměrně vyrovnaný, hosté byli sice neustále ve vedení, ale s „rozumným“ brankovým náskokem, který jen v jednu chvíli narostl na šest branek a který se v závěru poločasu podařilo našim hráčům upravit na nadějný čtyřbrankový rozdíl. V tomto poločase byl velmi aktivní Ondra VAVRYS, který zatížil konto soupeře během prvních třiceti minut utkání šesti brankami, další dvě přidal „drzými“ střelami „mladíček“ Tadeáš MOKREJŠ, ale ostatním našim hráčům se už střelecky moc nevedlo.
Proti svému soupeři jsme zaostávali především v produktivitě útoků, měli jsme více ztrát míčů nepřesnými přihrávkami, neproměňovali jsme sedmičky (2x) a také obrana byla k soupeři až příliš „kamarádská“.
Ale i přes tyto popsané nedostatky byl poločasový výsledek (13:17) velmi nadějný.
 
Pravým opakem první půle byl začátek druhého poločasu.
Hosté šňůrou pěti branek jasně ukázali, že na žádný náš reparát nepřistoupí a že výsledek z hranického turnaje hodlají zopakovat. Byli přesnější, důslednější v obraně, daleko méně chybovali v přihrávkách. I když dostali branku přes celé hřiště z ruky našeho golmana Honzi GAJDOŠÍKA, i když neproměnili 2 sedmičky, pořád byli lepší než naše družstvo. Naši útočnou produktivitu zachraňoval svými dalšími třemi brankami opět jen Ondra VAVRYS, dvě přidal Radek DOLEŽEL a ostatní jejich spoluhráči se moc střelecky neprosadili. V tomto poločase jsme neproměnili další 3 sedmičky (za celé utkání celkem 5 !!!!!).
 
Pro náš tým bylo středeční utkání ukázkou toho, na čem musí všichni hráči bez výjimky v tréninku daleko ještě více zapracovat – základem musí být neprostupná agresivní obrana, přesná a rychlá rozehrávka a sebevědomá střelba. Pozitivem byla střelecká chuť Ondry VAVRYSE a nebojácný výkon Tadeáše MOKREJŠE a jeho 3 branky, i když i on se zapsal mezi neúspěšné střelce sedmiček. Vzhledem k jeho věku a minimálním zkušenostem s dospělou házenou se dá u něho neúspěšná sedmička omluvit.
V tomto utkání se vůbec nepředvedla naše křídla – minimum pokusů o střelbu a žádná branka. To ale také souvisí s herním projevem spojek.
Prostě po středečním utkání velmi přísně nastavené zrcadlo pro celý kolektiv a jasné avízo, co se musí do prvního kola podzimní části prvoligové soutěže zlepšit – a na to má naše družstvo něco málo přes tři týdny poctivé přípravy.
 
Další přípravná utkání čekají naše hráče příští týden ve středu 4. září v ZUBŘÍ a další týden ve čtvrtek 12. září večer v 19,30 hodin na domácí půdě s TELNICÍ.
 

                                     ZLÍN – HRANICE 22:35 (13:17)

 
Sestava a branky:
Vaškovič, Gajdošík 1 – Šáš 1, Brhel 1, Vavrys 10/2, Weintritt 1, Balun 1, Kuzma, Doležel 3, Hluštík,
                                          Korger, Čamek, Březovský, Zaoral 1, Mokrejš 3

Fotogalerie z utkání ZDE (foto JP)