Ženy hostí v prvním kole MOL ligy Prešov

Zlínské házenkářky již tuto sobotu 31. srpna 2019 v 18 hodin nastoupí na palubovku sportovní haly EURONICS v úvodním utkání MOL ligy ročníku 2019/2020.

Handball PSG Zlín - ŠŠK Prešov

Jen pár dolaďovacích tréninků a dnešní přátelské utkání s mladšími dorostenci Zlína (od 17 hodin) čeká zlínské házenkářky před zahajovacím utkáním sezony. V novém ročníku mezinárodní soutěže se Zlín musí vypořádat se spoustou změn.

Po odchodu hlavníhou kouče Martina Spuchláka jej na pozici nahradí trenérka Hana Kolářová, asistentem je Marek Kolář a asistentka + vedoucí Zuzana Juríková. O zdraví a servis s ním spojený se starají Lukáš Kovařík (masér + kondiční trenér) a Petra Pavlíková (zdravotnice). Brankařský minitým mají navíc na starosti bývalé golmanky Lenka Benedíková a Michaela Dederlová.

"Naše děvčata absolvovala letní přípravu včetně přípravných utkání a výkony měly vzrůstající tendenci. Ostrý start však bude už trochu o něčem jiném a hned na úvod na nás čeká loňský finalista slovenské části play-off. Postup Prešova přes Šalu v minulé sezoně jasně ukazuje na soupeřovy kvality, " řekl před blížícím se startem MOL ligy asistent M. Kolář.
 
"Věříme však, že navážeme na výkony v přípravě a první domácí utkání zvládneme. Po několikatýdenní přípravě věříme, že jsou holky dobře připravené a nachystané na úvodní zápas. Díky tomu, že soutěž teprve začíná, tak informace o soupeři nemáme určitě kompletní, ale i přesto se snažíme dobře připravit.Těšíme se na vyrovnaný souboj a zveme  všechny fanoušky a příznivce zlínské házené v sobotu do haly, kde náš tým MOL ligy žen nastoupí i s novým názvem Handball PSG Zlín," dodal asistent.


Z loňského kádru chybí: Lenka Hradilová (pravé křídlo, pravá spojka) - ukončení kariéry, Gabriela Nygrýnová (spojka) - ukončení kariéry, Lenka Benedíková (brankařka) - ukončení kariéry, Melani Jagodič (spojka) - Saint-Étienne, Francie, Barbora Rybníčková (brankařka) - ukončení kariéry po zranění, Kristýna Záhorová (křídlo) - ukončení kariéry, Renata Plachá (spojka) ???

Nové posily: Eva Minárčiková (spojka, pivot) - DHC Sokol Poruba, Jarmila Sedláková (spojka, křídlo) - návrat z hostování v SHK Kunovice, Kristína Opátová (brankařka) - DHK Baník Most 

Tým žen z mládeže doplnily: Kateřina Křížanová, Kristýna Sedláčková, Michaela Daňková

Kádr žen Handball PSG Zlín: brankařky - Žaneta Stojarová (č. dresu 24), Andrea Vařechová (19), Kristína Opátová (12), v případě potřeby bude k dispozici Barbora Kryšková (hostující v Jiskře Otrokovice), hráčky - Eva Minárčiková (69), Michaela Kolářová (18), Vendula Hubová (8), Karolína Ševčíková (17), Jolana Mizerová (14), Michaela Sekulová (10), Jarmila Sedláková (11), Milada Stuchlíková (20), Monika Kříčková (27), Kateřina Gajdošíková (21), Lucie Polomíková (23), Veronika Stará (7), Lenka Sekulová (22), Natálie Herbočková (2), Michaela Daňková (4), Kristýna Sedláčková (25), Kateřina Křížanová (77).