Ženy odehrály poslední přípravné utkání

Zlínské házenkářky sehrály poslední přátelské utkání s polským nováčkem nejvyšší soutěže Superligy.

HANDBALL CLUB ZLÍN - SPR JKS JAROSLAW (Polsko) 27:32 (15:16)

Osmý přípravný duel házenkářek Zlína skončil prohrou domácích. Bez opor Ž. Stojarové (pracovní povinnosti), V. Staré (pracovní povinnosti) a zraněné střelkyně  V. Hubové (menší poranění ruky), ale s křestem brankařky K. Opátové a z hostování vracející se J. Sedlákové ukázal zlínský tým útočnou sílu.  V obraně bylo ještě spousta chyb, o čemž svědčí větší počet obdržených branek. Přitom obě brankařky odvedly solidní výkon.

Domácí házenkářky si vypracovaly spoustu vyložených střeleckých příležitostí, některé z nich zůstaly nevyužity.

Do hry se opět aktivně zapojily dorostenky K. Křížanová s K. Sedláčkovou. Zatím pauzírovala po náročném reprezentačním programu M. Daňková, která se již tento týden zapojila do klubového tréninkového režimu.

Sestava a branky Zlína: A. Vařechová, K, Opátová - M. Sekulová 6, J. Mizerová 4, M. Kolářová 3, L. Sekulová 3, K. Sedláčková 3, E. Minárčiková 3/2, L. Polomíková 2, M. Kříčková 1, J. Sedláková 1, K. Křížanová 1, K. Gajdošíková

Utkání z minuléího týdne:

KORONA HANDBALL KIELCE (Polsko) - HANDBALL CLUB ZLÍN 23:21 (12:11)

Vstup hostů do utkání vypadal velmi dobře, Zlín se dostal do vedení 6:3, ale soupeř hru postupně srovnal. Celý zápas odchytala A. Vařechová, K. Opátová byla zatím po zranění jen v pozici psychické podpory. Do hry se zapojily i dorostenky J. Hvozdenská, K. Křížanová a K. Sedláčková.

Na lavičče získávala poznatky pozorováním herního systému J. Sedláková, která se vrací do Zlína z hostování v Kunovicích. Bývalá reprezentační brankařka z mládežnických kategorií, která excelovala v brance i v 1. lize žen se již ze svého rozhodnutí přeorientovala na herní pozice.

Sestava a branky Zlína: A. Vařechová, K. Opátová - M. Kříčková 6, V. Hubová 4, L. Sekulová 2, J. Mizerová 2, M. Sekulová 2, E. Minárčiková 3/2, M. Kolářová 1, K. Křížanová 1, J. Hvozdenská, J. Sedláková

HANDBALL CLUB ZLÍN - SHK VESELÍ NAD MORAVOU 28:23 (19:13)

Domácí si připsali cennou výhru, i když se jednalo o přátelské utkání. Už před vstupem do druhé půle si Zlín vytvořil slibný náskok. V brance podržely spoluhráčky obě brankařky, v první půli Ž. Stojarová, ve druhé byla výborná i A. Vařechová. Střelecky vynikala M. Sekulová, v prvním poločase se výrazněji prosazovala M. Kříčková. Týmový zodpovědný výkon zajistil Zlínu nový skalp.

V dresu Veselí se představila nová posila A. Vodná (Gebre Selassie), bývalá hráčka Velkého Meziříčí a Olomouce.

Sestava a branky Zlína: Ž. Stojarová, A. Vařechová - M. Sekulová 9/1, M. Kříčková 5, V. Hubová 3, l. Sekulová 3, E. Minárčiková 3/2, J. Mizerová 1, M. Kolářová 1, K. Gajdošíková 1, K. Křížanová 1, K. Sedláčková 1, J. Sedláková, L. Polomíková