Muži doplňují kádr

ZLÍNSKÝM HÁZENKÁŘŮM POMALU KONČÍ SLADKÉ „NICNEDĚLÁNÍ“ 

V polovině května odehráli zlínští házenkáři poslední kolo nepříliš vydařené sezóny 2018/2019, v červnu pokračovalo družstvo dobrovolnými udržovacími tréninkovými jednotkami a v červenci nastoupili hráči na šestitýdenní volno s tím, že sraz na prvním tréninku nové sezóny 2019/2020 bude ve zlínské sportovní hale v pondělí 12. srpna.
 
Hned po skončení posledního soutěžního ročníku se vedení družstva sešlo s hráči ke krátkému vyhodnocení právě skončené nepovedené sezóny, ale hlavně kvůli „inventuře“ hráčského kádru, protože již v průběhu jarních odvet se někteří hráči přiznali k úmyslu ukončit své působení ve zlínské házené a v některých případech přerušit nebo i ukončit aktivní činnost vůbec.
Hráči na schůzce opravdu tyto informace potvrdili a kupodivu se to týkalo těch nejmladších, kteří byli v kádru mužů první nebo druhou sezónu. Je pravda, že někteří se chystají na vysokoškolské studium mimo Zlín a pochopitelně dávají přednost vzdělání a řádnému studiu a někteří se vrací do svých mateřských klubů, ze kterých do Zlína přišli.
Je to volba hráčů, řekli to přímo a bez vytáček a nám nezbývá nic jiného, než tuto situaci vzít na vědomí a těmto hráčům popřát do dalších let úspěšné absolvování vysokých škol a sportovní úspěchy v dresu jiných klubů.
Se zlínským dresem se po sezóně rozloučilo celkem 13 !!!!!!!!!!! hráčů - David KOLAŘÍK (20, vrací se do Luhačovic), Štěpán SLOVÁK (21, studium a vrací se do Luhačovic), Ruda ŠKALDA (19, studium), Vlasťa FABÍK (19, přerušení aktivní činnosti a možná studium v zahraničí), Dominik DANĚK (19, studium), hostující Ivan JIRÁK (18, přestup do Zubří) a Jakub ROSMAN (20, studium).
Roční hostování ze Zubří skončilo brankáři Štěpánovi KRŮPOVI (22), Tomáši CÁBOVI (21), Michalovi WEBEROVI (20), napajedelským hráčům Dimitrii CHOMIČOVI (32) a Honzovi PAVLÍČKOVI (32, který se ale zranil už v letní přípravě a do právě skončené sezóny jinak vůbec nezasáhl) a vsetínskému Lukáši WEINTRITTOVI (29).
 
Po této schůzce se kádr na novou sezónu podstatně zúžil a zatím co se hráči se připravovali na dovolenou, manažer družstva mužů Radim ŠIMEK spolu s trenérem Jiřím MIČOLOU museli začít v předstihu hledat náhrady a řešit vhodné doplnění kádru.
Třináct změn – to už je pořádná porce práce spojená s jednáními a domlouváním se s hráči a kluby.
Museli začít ihned jednat – k dnešnímu dni jsou už některá jednání dotažená do zdárného konce a o některých jménech se stále ještě jedná. Není vyloučený návrat některých hráčů opět na roční hostování do zlínského dresu.
Jednání pokračují, vše musí být hotovo do konce přestupního termínu a to je 15. září, týden před prvním soutěžním utkáním. Věřme ale, že se podaří kádr „dokompletovat“ podstatně dřív, aby noví hráči měli čas na zapadnutí do kolektivu a na hřišti se sehrát s těmi, kteří v kádru zůstali.
 
A koho má trenér Mičola pro novou sezónu k dispozici?
Na štěstí zůstalo zdravé jádro „mazáků“, i když některým z nich tento titul pro jejich věk ani moc nepřísluší – Honza ZAORAL (25), Honza ŠÁŠ (25), Ondra VAVRYS (22), Michal KOLAŘÍK (22), Oliver BALUN (24), Jiří BRHEL (23).
Dále z loňského kádru zůstávají už jen samí „bažanti“. Především zřejmě asi nejmladší prvoligová brankářská dvojice Radim VAŠKOVIČ (20) s Honzou GAJDOŠÍKEM (20), Mirek HLUŠTÍK (19) a stále ještě starší dorostenec David KUBIŠ (18). Z loňského staršího dorostu přichází do širšího kádru odchovanec Daniel ČAMEK (19).
 
Do kádru by se měl po téměř roční pauze vrátit Honza KUZMA (20), kterému vystavily na začátku minulé sezóny stopku zdravotní problémy. O jeho dalším sportování rozhodnou lékaři a zdravotní testy. Trenér Mičola by chtěl dát příležitost také dvěma nadějným mladším dorostencům Matěji OŠKEROVI (16) a Tadeáši MOKREJŠOVI (16). Vzhledem k jejich věku musí s tímto krokem souhlasit rodiče a klub musí požádat ČSH o jejich ostaršení.
Takže u těchto tří jmen není zatím nic jisté.
 
No a teď kdo posílí zlínskou mužskou házenou?
Do konce přestupního termínu zbývá ještě 6 týdnů, přípravy v klubech se pomalu rozjíždí, budují se hráčské kádry pro nadcházející sportovní sezónu a podle toho také vypadají jednání nad uvolněním hráčů, o které bychom měli zájem. Osvědčila se loňská spolupráce s extraligovým Zubřím a není vyloučeno, že se opět v našem dresu objeví několik zuberských jmen. Hráče má trenér Mičola vytypované a čekáme jen na rozhodnutí vedení a trenéra našeho regionálního extraligového klubu.
Jednání probíhají také s dalším našim bývalým hráčem, který u nás již jednou hostoval a to v době, kdy jsme hráli extraligovu soutěž. Vyzkoušet si naši palubovku a ukázat trenérovi Mičolovi své dovednosti byl ve Zlíně mladý pivot ze slovenského Trebišova, který měl zájem v našem městě studovat vysokou školu. O jeho působení v našem dresu rozhodne úspěšné či neúspěšné vysokoškolské příjímací řízení.
 
Doposud se podařilo uzavřít a přivést do našeho dresu tři hráče – dva na přestup a jednoho na hostování.
Pokračuje velmi dobrá spolupráce s házenkářským klubem z Luhačovic, který souhlasil s hostováním jednoho ze svých nejlepších střelců, levého křídla Davida BŘEZOVSKÉHO (22). Před časem u nás tento hráč již hostoval, takže se vrací do známého prostředí. V rámci této spolupráce budou naopak někteří naši hráči hostovat v Luhačovicích.
Po loňském vydařeném hostování k nám nyní přestupuje, z kádru letošního prvoligového nováčka Vsetína, zkušený Lukáš WEINTRITT (29), který má bohaté zkušenosti z extraligového Brna. Univerzální hráč, pilíř obrany a v útočné činnosti může hrát jak na pivotu, tak i na kterékoliv spojce.
No a to nejlepší na konec.
Před cca rokem a půl, v rozehrané soutěži 2017/2018, odešel do Německa, do druholigového Eintracht Hildesheim Handball, levák, pravá spojka a nesmlouvavý obránce Radek DOLEŽEL (25), který po skončení sezóny 2018/2019 ukončil německé angažmá a vrací se zpět do zlínského dresu.
S L. Weintrittem budou tvořit opravdu těžko prostupný střed obrany.
 
To jsou zatím všechna jména, která se v nové sezóně objeví v našem dresu.
O dalším pokračování doplňování našeho družstva budeme průběžně informovat.
 
Naše družstvo se po dovolené poprvé sejde v pondělí 12. srpna na sportovní hale. Až do zahájení prvoligové soutěže bude trénovat 4x týdně, střídavě na sportovní hale, v nafukovačce na sportovním gymnasiu a v terénech v okolí sportovní haly.
Kromě tréninků je naplánována také herní příprava – účast na každoročním dvoudenním turnaji v Hranicích (23. – 24.8.), přípravné utkání v Hranicích (4.9.) a přípravné utkání ve zlínské sportovní hale s druholigovou Telnicí (13.9. od 19,00 hodin). O další herní přípravě se ještě jedná.
 
Soutěžní utkání začnou pro naše družstvo 14. – 15.9. vstupem do Českého poháru, do jeho 2. kola.
Soupeř nám vzejde z duelů 1. kola, které hrají družstva nižších soutěží. Jisté je jen to, že budeme hrát pro nás zahajovací utkání ČP na hřišti soupeře. 

Prvoligová soutěž začíná o víkendu 21. – 22.9.2019 a naše družstvo bude hrát svá domácí utkání v neděli, v odpoledních časech (pokud tyto naše hrací termíny neovlivní nějaká komerční akce).

 

                                                    1. kolo
                                   neděle 22. září, 17,00 hodin

                               HC ZLÍN - 1. HK DVŮR KRÁLOVÉ