Ženy jsou v plné přípravě na novou sezonu

Zlínské házenkářky zahájily v pondělí 15. července letní přípravu před sezonou 2019/2020 mezinárodní soutěže MOL ligy.

Zlínský tým se připravuje od pondělí dvoufázově, v kádru je 23 hráček včetně čtyř nových tváří z dorostenecké kategorie. Některé hráčky se připojí k týmu v průběhu přípravy, nyní si plní reprezentační povinnosti v mládežnických kategoriích (Vendula Hubová a Michaela Daňková). 

Po odchodu trenéra Martina Spuchláka do Mostu je stále v jednání jeho nástupce. Zatím se řeší a dolaďují potřebné formality. Dočasnou variantou je pomoc dua trenérek Hany Kolářové a Zuzany Juríkové, doplněno o asistenta Marka Koláře. Se silovou přípravou pomáhají masér a kondiční trenér Lukáš Kovařík a Charles Burton. Brankařkám budou na trénincích k dispozici Lenka Benedíková a Michaela Dederlová. Novými posilami jsou pivotka Eva Minárčiková z Poruby a brankařka Kristína Opátová z Mostu. 

Po ukončení kariéry Lenky Hradilové, Lenky Benedíkové a Gabriely Nygrýnové a odchodu Melani Jagodič do zahraničí bude tým spoléhat na další tahounky. Měly by jimi být, vedle zkušené novicky Evy Minárčikové, Žaneta Stojarová, Michaela Kolářová, Monika Kříčková a další se určitě přidají.

Není vyloučeno, že se na soupisce Zlína ještě objeví nové či staronové jméno.

Od 4. srpna ženy absolvují týdenní soustředění v Morkovicích, v jehož rámci sehrají 8. srpna přípravné utkání s Olomoucí. Hned v sobotu 10. srpna budou pokračovat přátelským duelem ve Veselí nad Moravou a tamtéž odehraje Zlín utkání i s rakouským týmem Stockerau. Časy jednotlivých utkání budou upřesněny. V pátek 16. srpna od 17 hodin by měla být doma odveta s Veselím n. M.. 

Kádr žen: brankařky - Žaneta Stojarová, Andrea Vařechová, Kristína Opátová, z hostování je k dispozici Barbora Kryšková, hráčky - Lenka Sekulová, Natálie Herbočková, Kristýna Záhorová, Lucie Polomíková, Vendula Hubová, Jolana Mizerová, Michaela Kolářová, Michaela Sekulová, Eva Minárčiková, Karolína Ševčíková, Renata Plachá, Milada Stuchlíková, Monika Kříčková, Kateřina Gajdošíková, Veronika Stará, Karolína Bumbálová (dorost), Michaela Daňková (dorost), Kateřina Křižanová (dorost), Kristýna Sedláčková (dorost).