Házenkářky doplňují kádr, ostrá příprava se blíží

Zlínské házenkářky si zatím užívají dovolenou. Přípravu na novou sezonu odstartují v pondělí 15. července. 

Zlínský tým žen se v loňské sezoně zachránil v MOL lize a letos by si přál úspěšnější působení v mezinárodní soutěži. Otázka trenéra je po odchodu Martina Spuchláka stále otevřená, jeho nástupce je v řešení. 
Velkým oslabením jsou ukončené kariéry zkušených hráček Lenky Benedíkové, Lenky Hradilové a Gabriely Nygrýnové, které shodně dávají do budoucna přednost rodinnému životu. Nejasno je zatím i působení ve zlínském dresu u Melani Jagodič. Momentálně si plní povinnosti v juniorském reprezentačním týmu Slovenska. 

Po zranění se do rekondiční přípravy před dovolenou zapojily i dlouhodobě zraněné mladé hráčky Karolína Ševčíková a Natálie Herbočková. Brankařka Barbora Rybníčková se zatím na návrat necítí, momentálně čeká na nejvhodnější výběr vysokoškolského studia. Milada Stuchlíková je stále ve stavu zraněných. 

Posilou a jedním z tahounů týmu by se mohla stát zkušená hráčky Mol ligy, Eva Minárčiková z Poruby, která by měla být k dispozici hned od začátku přípravy. Další v hledáčku zlínského klubu uvízla mladá brankařka Kristína Opátová. Po přestupu z Trenčína do Mostu má letos zájem oblékat žlutomodrý dres, navíc ve Zlíně bude studovat. Do přípravy se zapojí s menším hendikepem, po zranění a zákroku na ruce potřebuje čas na doléčení. 

Po třech týdnech přípravy v domácích podmínkách se tým přesune na týdenní soustředění do Morkovic. Během prázdnin by měl Zlín odehrát kolem deseti přátelských utkání. Novou sezonu 2019/2020 zahájí 31. srpna doma s Prešovem. 

Do přípravy žen HC Zlín se zapojí: brankářky - Žaneta Stojarová, Andrea Vařechová, Kristína Opátová, Barbora Rybníčková???, hráčky - Lenka Sekulová, Natálie Herbočková, Kristýna Záhorová, Lucie Polomíková, Vendula Hubová, Jolana Mizerová, Michaela Kolářová, Michaela Sekulová, Eva Minárčiková, Karolína Ševčíková, Renata Plachá, Melani Jagodič???, Milada Stuchlíková, Monika Kříčková, Kateřina Gajdošíková, Veronika Stará, Karolína Bumbálová (dorost), Michaela Daňková (dorost), Kateřina Křižanová (dorost), Kristýna Sedláčková (dorost). 

Podzimní program MOL ligy: 
http://www.zeny.chf.cz/view_program.aspx?cmpid=137&cmppartid=3205&roundindex=0