Ženy zakončily sezonu prohrou, rozlučka nevyšla

Zlínské házenkářky prohrály poslední utkání sezony v Písku, mezi českými týmy obsadily sedmou příčku.

SOKOL PÍSEK - HANDBALL CLUB ZLÍN 28:21 (16:7)

Po domácí prohře s Olomoucí 22:29, čekalo Zlín závěrečné utkání nadstavby o 5. - 8. místo v ČR, které jasně ovládl Písek. Domácí od první minuty diktovali hru a byla vidět jejich obrovská snaha a chuť rozloučit se s věrnými diváky výhrou. Domácí velezkušená brankařka B. Šachová - Raníková, která si odskočila z mateřské, výborným výkonem podporovala svúj tým. Zlínský celek nastoupil v brance s Ž. Stojarovou, kterou za stavu 9:2 v 11. minutě střídala A. Vařechová. Obrana hostů byla nulová a v útoku se taktéž trápili. Navíc svými chybami během úvodní jedenáctiminutovky vybídli soupeřky k šesti brejkům, pět z nich Písek využil, jeden se podařilo Ž. Stojarové chytit. Poločas mohl skončit ještě hrozivějším rozdílem, ale dorostenka A. Vařechová kryla dalších osm střel.

Ve druhém poločasu Zlín trošku přidal, ale na otočení skóre to nestačilo. V brance hájila barvy Zlína znovu Ž. Stojarová. Za stavu 23:15 se do branky naposledy postavila loučící se L. Benedíková, která podala velmi dobrý výkon. Celkově zlínské brankařky byly nejsilnějším článkem hostů v utkání, které se Zlínu jinak nevydařilo.

Nejlepší střelkyní Zlína s pěti brankami byla G. Nygrýnová, která před týdnem taky překvapivě oznámila konec kariéry. Poslední utkání ve zlínském dresu odehrála další opora L. Hradilová. Určitě by se tým ani věrní fanoušci nezlobili, kdyby se všechny tři zmiňované hráčky v příští sezoně na hřišti znovu objevily.

Do hry tentokrát pro menší zranění nezasáhla spojka M. Kolářová. Pivotka V. Stará k utkání neodjela, měla zápasové povinnosti v prvoligových Bohunicích.

"Mohli jsme si poslední společný zápas sezony více užít. Nepodali jsme zodpovědný výkon, z přístupu hlavně v prvním poločasu jsem zklamaný. Druhý byl o něco málo lepší," mrzí kouče M. Spuchláka.

Mistrem ČR se posedmé stal zaslouženě Most, druhá skončila Slavia a v boji o třetí místo vyhrála Poruba nad Veselím n. M..